- Reklam -

Bağzı dönemler kişiler geçim sıkıntısına ve ya kredi kartı borçlarından dolayı  maddi kaygılar yaşayabilmektedir. Bu gibi durumlarda sakinliğinizi korumak oldukça önemlidir. Sakin kalıp bir faaliyet planı oluşturmak giderleri minimum hale getirerek ek yapmanıza gerek kalmadan. Rahatlık ile bu zor dönemleri  atlatabilirsiniz. Bu tarz zor durumlarda nereden nasıl tasarruf sağlanılacağı konusun da pek bir fikriniz olmayabilir. Bundan dolayı size bu yazımız da  tasarruf sağlama yolları ve ufak tefek ipuçları vereceğiz. Bu yazı da okuduklarınızla sınırlı kalmayıp kendinize rehber edinerek de farklı tasarruf yolları bulabilirsiniz.  Eğer ki yaptığınız tasarruflar pek işe yaramıyor ise alternatif ek işler yapabilirsiniz.

Bütçe Tablosu Oluşturun Ve Gelir Giderlerinizi Analiz Edin.

Bütçe planı oluşturmak, sadece paranızı harcadığınız yerleri bilmek veya yaklaşmakta olan tüm harcamalarınızı hatırlatmak gibi  bir çok konuda size yardımcı olmaktadır. Bütçe planları  tasarruf sağlamanız ve plan yapmanıza yardımcı olur, böylelikle gerekli tedbirler ve önlemler alındığında açık rahatlık ile kapatılıp. Disiplinli ve düzenli harcama yaparak tasarruflu olabilirsiniz.

Pek çok insan bütçe planı ve tablosu oluşturmaya başladı bunun sebebi dünya ekonomisinin hafif çalkantılı olması ve oluşabilecek olumsuz durumlara karşı tedbir amaçlanmaktadır.  Aile için tasarruf her ne kadar zor ise planlama ile bu zorluk biraz dinmiş olmaktadır.

Tek Yaşıyorsanız Ev Arkadaşı Edinin.

Üç oda arkadaşı

Tek başınıza bir yaşam sürüyor iseniz tüm daire harcamalarınızı kendi başınıza halletmek zor olabilir.Şu anda bir oda arkadaşınız yoksa, mali işleri kolaylaştırmak için bir tane eklemeyi düşünün. Zaten uyumlu olacağını birini tanıyorsanız ve ikna edebilirseniz sizin için daha iyi olacaktır.  Fakat, böyle bir durum söz konusu değil ise online web sayfalarında ilan hazırlayarak da ev harcamalarınızı başkası ile paylaşabileceğiniz kişiler bulabilirsiniz

Bir oda arkadaşı eklemek, kiranızda ve diğer giderlerde anında tasarruf sağlamanızı sağlar. Ayrıca, bir daireyi başka biriyle paylaşmanın verdiği diğer bir güzel tarafı ise yalnız olmamanızdır.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here