- Reklam -

Ve cemre toprağa düştü… Kışın kasvetli ve soğuk havası geride kaldı. Gardıropların da yavaş yavaş renklenmeye başladığı şu dönemlerde sıra dekorasyonda bahar havası oluşturmada! İlkbaharın enerjisini ve renklerini, cıvıl cıvıl havasını evinize taşımaya ne dersiniz? Bütçenizi zorlamadan alacağınız birkaç aksesuarla ya da kendin yap önerileri ile dekorasyonda bahar havası yaşatabilirsiniz. Nasıl mı?

Çiçekli - Renkli | Bahar Dekorasyon Trendleri
Çiçekli – Renkli | Bahar Dekorasyon Trendleri

Dekorasyonda Bahar Havası: Eski Mobilyalarınızı Renklendirin

Baharın gelişiyle temizlikler başladı evdeki fazlalıklardan kurtulup belki de eskiyen mobilyalarınızı atma niyetindesiniz. Atmadan önce yazımı okumanızı tavsiye ederim. Boyası dökülen sandalyeleriniz, eskimiş konsollarınız, orta sehpalarınız için bir önerim var. Onları dekorasyonunuza uygun boyalarla renklendirmeye ne dersiniz? Zımparayla uğraşamam sonrasında çıkan toz da cabası diyorsanız alternatif bir yolu da mümkün. Araştırmalarım esnasında tebeşir boyası denilen bir ürüne rastladım. Zımpara gerekmeden ahşaplarınızda ve döşemelerinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz boya ile eskiyen mobilyalarınız rengarenk bir görünüme kavuşsun. Baharın olmazsa olmaz renkleri pastel yeşiller, sarılar, maviler ile mobilyalarınızı renklendirebilir, bahara merhaba diyebilirsiniz.

Ahşap Boyama | Bahar Dekorasyon Trendleri
Ahşap Boyama | Bahar Dekorasyon Trendleri

Çiçekli Dekorasyon Aksesuarları Kullanın

Her zaman baharın müjdecisi olan çiçeklerin insanlar üzerinde enerji ve mutluluk verici bir etkisi vardır. Dekorasyonda bahar havası yaşatmak isteyenler çiçekleri ve çiçek detaylı aksesuarları kullanabilirler. Rengarenk, cıvıl cıvıl, insanın içini açan çiçek motiflerini; tablolarda, duvar kağıtlarında, nevresimlerde kullanabilirsiniz.

Çiçek Baskılı Duvar Kağıdı | Dekorasyonda Bahar Trendleri
Çiçek Baskılı Duvar Kağıdı | Dekorasyonda Bahar Trendleri

 

 

Duvar Kağıtları: Modası hiç geçmeyen, eski zamanlardan beri farklı desen ve renklerde üretilen duvar kağıtlarını dekorasyonda bahar havası oluşturmak için de tercih edebilirsiniz. Onlarca çiçek deseni içinden tarzınıza uygun olanı seçerek, enerji dolu bir ortam yaratabilirsiniz. Salonunuz için büyük çiçekleri olan bir duvar kâğıdı, banyo ve yatak odalarınız için küçük çiçekleri olan bir duvar kâğıdı tercih edebilirsiniz.

 

 

 

 

Tablolarda Çiçek Motifleri: Ufak bütçelerle dekorasyonda bahar havası yaşatmak için çiçek baskılı tabloları tercih edebilirsiniz. Rengarenk çiçeklerin yer aldığı bir ya da birden fazla çiçek motifleri ile evinizi eğlenceli ve sıcak bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Ağaç Baskılı Tablo | Dekorasyonda Bahar Trendleri
Ağaç Baskılı Tablo | Dekorasyonda Bahar Trendleri

Nevresim ve Yatak Örtüleri: Bahar geldiğine göre koyu renkli nevresim takımlarınızı dolaba kaldırmanın vakti geldi. Açık renklerde kuş, kelebek ve çiçek baskılı nevresim takımları ile odanızın enerjisini değiştirebilirsiniz. Yalnızca bu küçük detaylarla baharın enerjisi ve havası sizin de evinizi sarsın.

Çiçek Baskılı Nevresim - Dekorasyonda Bahar Trendleri
Çiçek Baskılı Nevresim – Dekorasyonda Bahar Trendleri
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here