- Reklam -

“Perdeler evin gelinliğidir” sözünü herkes bir yerlerden duymuştur illaki. Bu sözden de anlaşıldığı üzere, perdeler evin şıklığını ve temizliğini temsil eder. Perde, ev dekorasyonun en önemli unsurlarından olurken fon perdeler de mobilyaların tamamlayıcı unsurlarındandır. Perdeler, ister stor olsun ister tül her çeşitlerinde fon kullanımı ile zenginleştirilmektedir. Doğru tercihler ile hoş kombinler ortaya çıkartırken her zamanda şıklığın göstergesi olmaktadır. Fon perdeler genellikle salonlarda kullanılmakta iken artık yatak odalarında ve mutfaklarda da vazgeçilmez bir dekorasyon ürünü olarak tercih edilmekte.

İki farklı renk kullanarak fon perdenizi oluşturabilirsiniz.

Dekor ve Fon

Fon perdeler, uzun yıllardır dekorasyon alanında kullanılırken çeşitliliği sınırlı olan bir üründü ama yıllar geçtikçe farklı tasarımlar ve farklı kumaşların kullanılması ile bu alan oldukça çeşitli ürünler ile doldu taştı. Her tarz dekorasyona uyan modelleri ile her zevke de hitap edebilmekte. İster tüller ile fon oluştururken isterseniz dilediğiniz her kumaş türü ile fon perdelerinizi oluşturabilirsiniz.

Dekora uygun perde tercihi yapın.

Son Trendlere Uygun Fon Perdeler

Yaptığımız araştırmalara göre son yıllarda en çok trend olan fon perde çeşitlerinde kadife ve tafta kumaş kullanılırken desenli kumaşlar da  trendler arasındadır. Eğer düz ve sade bir perde tercih ettiyseniz, trendlere göre, fon perdenizi mutlaka desenli kumaşlardan tercih etmelisiniz. Perdeniz kumaşın yapısına bağlı olarak desenli, hareketli veya ışıltılı ise tercih etmeniz gereken fon çeşidi düz ve sade kumaşlı fon perdeleri olmalıdır.

Düz perdelere desenli fon perdeleri kullanabilirsiniz.

Fon Perde Kullanım Şekilleri

Dökümlü ve kruvaze modelleri ile dikkat çeken fon perdeler duvar ile perde arasındaki boşluğu kapatarak estetik bir görüntü oluşturuyor. Fon perdeler, pileli olarak hayatımıza girse de günümüzde düz olarak ta kullanılmakta. Perde tokaları yardımı ile düz olan fon perdelerinizi istediğiniz zaman yan taraflara doğru toplayarak kruvaze haline getirebilirsiniz.

Perde tokaları ile fon perdenizi ister düz ister kruvaze olarak kullanabilirsiniz.

Fon Perde de Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Küçük ve dar odalarda kesinlikle açık renkli fon perde kullanın. Bu, odayı olduğundan daha küçük durmasını engelleyecektir. Koltuk kumaşlarınız desenli ise çiçekli ya da karışık renkli fonlardan uzak durun. Duvar renginiz ile zıt renkli fonlar tercih edin. Eğer evinizi yeni dekore edeceksiniz, mobilyalarınızı ve halılarınızı aldıktan sonra perde seçiminizi yapın böylelikle daha kolay ve oda dekoruna uygun daha doğru tercihler yapmış olacaksınız.

Ana perdenizi almadan önce, Perde Çeşitleri yazımızı mutlaka okuyun;

Perde Çeşitleri

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here