- Reklam -

Bahar aylarına girmemiz ile birlikte, baharın en güzel yansıması olan çiçekleri evlerimize taşıma zamanımız gelmiş bulunmakta. Doğanın en güzel yeşilini ve en güzel renklerini evlerinize saksılar ile taşıyabilirsiniz. Renk renk çiçekler, yeşil yapraklı bitkiler ile evlerinizde doğayı yaşatırken aynı zaman da evlerinizi güzelleştirebilirsiniz. Saksı yapımı fikirleri ile evlerine güzellik katın.

Evlerinizdeki malzemeler ile saksı yapabilirsiniz.

Salonda, odalarda, mutfakta, balkonda, terasta ve bahçenizde yetiştireceğiniz çiçekler ile evinizi renkli ve eğlenceli bir yere dönüştüreceksiniz. Dekorasyonlarda sıkça rastladığımız dekoratif saksıların yapımı, sanıldığı kadar zor değil. Sizlerde evlerinizdeki malzemeler veya eski eşyalarınız ile kendi dekoratif saksınızı kendiniz yapabilirsiniz. Hem evinize güzellik katarken hem de geri dönüşüme katkı sağlayabilirsiniz.

Çizme, Bot

Eski çizme ya da botlarınızı artık atmanıza gerek kalmayacak. Onlar artık sizin dekoratif saksılarınız. İçerisine koyacağınız toprak ve dikeceğiniz çiçek ile ister duvarlara asarak ister yere koyarak çiçeklerinizi sergileyebilirsiniz.

Farklı çizmeleri birlikte kombinleyerek saksı olarak kullanabilirisiniz.

Pantolon

Pantolonunuz eskidi ya da artık size küçük/büyük geliyorsa saksı olma vakti gelmiş demektir. Paça kısımlarını dikip içerisini toprak ile doldurduğunuz zaman dekoratif saksı olarak evleriniz her yerinde kullanabilirsiniz.

Kot pantolonlarınızı toprak ile doldurarak oturur duruma getirerek saksı olarak sergileyebilirsiniz.

Çaydanlık

Renk renk çaydanlıkları saksı olarak kullanabilirsiniz. Özellik mutfak bölümünde kullanılan bu çaydanlık saksılar mutfak dekorasyonu için mükemmel bir detay olabilir.

Çaydanlık saksılar hem dekoratif hem de kolay bir saksı yapımı fikiridir.

Konserve

Herkesin evine mutlaka konserve giriyordur. Yemeklerde kullanılan malzemelerin bir çoğu konserveler ile satıldığından her mutfakta rastlamak mümkün. İşiniz bittikten sonra çöp gözüyle bakılan bu konserveler artık saksı olarak geri dönüşüme katkı sağlıyor. İster çiçek saksısı olarak kullanırken isterseniz maydanoz, dere otu gibi bitkileri yetiştirebilirsiniz.

Konserveleri farklı renklere boyayarak saksı olarak kullanabilirsiniz.

Kupa, fincan

Evde kullandığınız kupa veya fincanlar ile çok şirin saksılar yapabilirisiniz. Saksı yapımı fikirlerinde en şirin olanlardan biridir kupa ve fincanlar. Hem kupa hem de fincanları bir arada kombinleyerek çok güzel bir dekorasyon aksesuarı olarak kullanabilirsiniz.

Fincan saksılar şirin bir dekoratif aksesuarıdır.

Kavanoz

Kavanozların bir çok kullanım alanı varken bunlara bir de saksı eklenmiş bulunmakta. İstediğiniz gibi boyayabileceğiniz, şekiller ya da yazılar yazabileceğiniz, kumaş veya ip gibi malzemeler ile sarabileceğiniz bir saksı malzemesidir.

Kavanozlarınızı saksı olarak kullanın.

Süzgeç

İlginç saksı yapımı fikirlerinden biri de süzgeçlerdir. Mutfaklarınızda kullandığınız süzgeçleri artık saksı olarak da kullanabilirsiniz. Özellikle toprağının devamlı hava almasını gerektiren bitkilere, bu saksı sayesinde çok rahat bakabilirsiniz.

Süzgeçler ilginç saksı yapımı fikirlerindendir.

Pet şişe

Saksı yapımında ilk olarak akla gelenler arasındadır pet şişeler. Evlerimize nereyse her boyutta pet şişe girmekte ve kullanıldıktan sonrada atılmaktadır. Artık atmaya gerek kalmayacak. Ortasından ya da sadece baş kısmını keserek saksı haline dönüştürebilir, dışını istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Pet şişeleri istediğiniz gibi süsleyerek saksı olarak kullanabilirsiniz.

Tesisat Boruları

Evinizin tesisatlar borularında bir arıza oldu ve borularınızı değiştirmek zorunda kaldınız. Eski boruları da çöpe gönderdiniz tabi. Hemen o boruları çöpten alın ve yeni saksılarınız olarak kullanmaya başlayın. Boylarından ortadan ikiye keserek ister tek tek isterseniz kenarlarından bir zincir veya ip ile bağlayarak sıralı saksı kombini olarak kullanabilirsiniz.

Değişik saksı arıyorsanız tesisat borularını kullanın.
- Reklam -

1 Yorum

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here