- Reklam -

Ev dekorasyonlarında, bazen ihtiyaçtan bazen de dekoratif amaçlı olarak kitaplıklara sıkça rastlarız. Daha çok kitap düşkünü kişilerin evlerinde daha çok gördüğümüz kitaplıklar artık hemen hemen herkesin evinde rastladığımız dekoratif bir ürün olarak karşımızda. Gelişen teknoloji ile birlikte kitapların, dergilerin yerini elektronik kitaplar alsa da kitaplıklar aksesuarların sergilendiği raflar olarak kullanılmaya devam ediliyor. Kitaplık denilince akıllara standart dikdörtgen, kare raflardan oluşan mobilyalar gelir. Bugün sizlere vereceğimiz kendin yap kitaplık yapımı fikirleri ile farklı tasarımlı kitaplıklara sahip olabileceksiniz.

Kolay ve farklı kitaplık tasarımlarını kendiniz yapabilirsiniz.

Ahşap Kasalar

Ahşap kasalar, birçok dekoratif eşya yapımında kullanılan işlevsel bir üründür. Kitaplık yapımında da farklı ve mükemmel bir tasarıma sahip olmanızı sağlar. Ahşap kasaları ister dikey olarak üst üste ya da yan yana koyabilir, ister yatay olarak kullanabilir, isterseniz de hem yatay hem dikey olarak kullanarak farklı tasarımlı kitaplıklar elde edebilirsiniz.

Ahşap kasalar ile istediğiniz boyutta ve şekilde kitaplıklar elde edebilirsiniz.

Eski Merdivenler

Evlerde yüksek yerlere, dolaplara uzanmak için kullanılan açılır kapanır merdivenler veya duvarlara dayandırılan tahta merdivenler artık çöp değil. Onlar sizin yeni dekoratif kitaplığınız. İsterseniz boyayarak isterseniz orijinal kendi renginde kullanabilirsiniz. Ayrıca tek olarak kullanabileceğiniz gibi 2-3 tane merdiveni birlikte de kullanarak daha büyük bir kitaplık elde edebilirsiniz. Merdiven ile kitaplık yapımı hem kolay hem de farklı farklı tasarımlara sahip olmanızı sağlar.

Eski merdivenler ile sıra dışı kitaplıklar yapabilirsiniz.

Pantolon Kemerleri

Kemerler giysilerimizde kullandığımız aksesuarlar olsa da, ev dekorasyonunda da bir çok dekoratif ürünün yapımında büyük rol oynuyor. Kitaplık yapımında da kemerler farklı tasarımlara kavuşmanızı sağlıyor. Üstelik yapımı da çok basit. Birkaç kemer ve raf ile kitaplığınızı oluşturabilirsiniz. Kemerleri uç uca ekleyerek büyüklüğünü ayarlayabilir, kısa kemerlerin içine koyacağınız raflar ile de kitaplığınızı oluşturabilirsiniz.

Kıyafet kemerlerinden kitaplık tasarlayın.

Eski Zigon Sehpaları Atmayın

“Zigon sehpadan kitaplık yapımı mı olur? “demeyin çünkü olur. Farklı tasarım kitaplık arıyorsanız bu fikir tam size göre. Elbette evlerinizde eski zigon sehpalarınız vardır. Yoksa bile büyüklerinizin evlerinde köşe duran atılmayı bekleyen zigonlara rastlayabilirsiniz. Hemen onları kapıp eve gidin. Tahta kesme makinesi ile (yoksa marangozda da kestirebilirsiniz) iki eşit parçaya bölün. Böldüğünüz sehpaları, kestiğiniz yerlerden duvara monte edin. Üst üste koyarak yapacağınız bu işlem ile hem nostaljik hem de sıradışı bir kitaplık elde edebilirsiniz.

Zigon sehpaları atmayın, kitaplık yapın.
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here