- Reklam -

Fayanslar banyoların giysileridir adeta. Banyo dekorasyonunun en ana unsurlarından biridir. İster renkli ister desenli, ışıltılı, simli akıllara gelebilecek her detayı barındıran fayanslar ile banyolarınızı olduğundan daha şık hale getirebilirsiniz. Tabi ki doğru banyoda doğru fayansları kullanarak. Göze hitap ettiği kadar temizliğe de hitap etmesi en önemli noktalardandır. Bugün sizlere banyo fayansları tercihleriniz için fikirlerimizi paylaşacağız.

Banyo fayansları ile dekorasyona farklı havalar katın.

Genişliğe Göre Renk Seçimi

Banyonuz yeterli kadar geniş değil ve havalandırması gün ışığına bakmıyorsa, koyu renklerden kaçınmalısınız. Koyu renkli fayanslar küçük ve karanlık olan banyonuzu olduğundan daha küçük gösterecek ve zaten aydınlık olmayan banyonuzu daha da karartacaktır. Açık renkli, bakıldığında ferahlığı yansıtan fayanslar kullanmanız küçük olan banyonuzu olduğundan daha geniş göstermenizi sağlayacaktır. Renklerin içerisindeki ufak ışıltılar ile de banyonuza ışık katabilirsiniz.

Küçük alanlarda açık renklerin kullanılması alanı geniş gösterir.

Desenler ile Hareket Katın

Banyolarınızı alışılagelmişliğin dışına çıkarmak için desenli fayansları tercih edebilirisiniz. Desenli fayans derken, bütün duvarları desenler ile kaplamak yanlış bir tercih olacaktır. Ana fayans rengine uygun olarak seçeceğiniz desenler ile duvarın bir bölümünü örneğin; lavabonun olduğu duvar ya da duşa kabin duvarı gibi alanlarda kullanacağınız desenli fayanslar banyonuzu hareketlendirecektir.

Desenli fayanslar banyolara hareket katar.

Şıklığı Sevenlerin Banyosu

Sizin için dekorasyon şıklıktan ibaretse, ışıltıları, simleri çok seviyor ve dekorasyonda olmazsa olmazım diyorsanız, tüm bunları banyonuza fayanslar ile yansıtabilirsiniz. Düz renkli ve kendinden ışıltılı fayans tercihi ile hem sade hem de şık bir banyo yaratabilirsiniz. Buradaki önemli nokta, banyonuza fayanslar ile şıklık kazandırdığınız için seçeceğiniz diğer aksesuarların oldukça sade olması gerekir.

Şıklığı yansıtan ışıltılı fayanslar.

 

Mermer Görünümünün Asaleti

Mermer adeta asaleti temsil eden bir görünümdür. Banyolarınız için tercih edeceğiniz mermer görünümlü fayanslar ile sizde banyonuza asalet katabilirsiniz. Son dönemlerin en popüler banyo dekorasyonları arasında olan mermer görünümlü fayanslar her tarz banyoya uyum sağlayabilmektedir. Geniş damarlı ve antrasit renkli banyo fayansları en sevilen ve tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Mermer görünümlü fayanslar ile herkesi banyolarınıza hayran bırakın.

Ahşap Görünümlü Banyo Fayansları

Dekorasyondaki tek tercihiniz ahşap ise ve banyoda da ahşap ürünler kullanmak istiyor fakat banyo kullanımına uygun ahşap bulamıyorsanız, ahşap görünümlü fayansları tercih edebilirsiniz. Bu fayanslar görüntü olarak ahşaptan farksız duran ve sadece dokunulduğunda ahşap olmadığı fark edilen bir üründür. Temizlik olarak da oldukça rahat olan ahşap banyo fayansları ile doğanın yansımasını banyonuzun dekorasyonunda gösterebilirsiniz.

Ahşap görünümlü fayanslar ile banyolarınızda doğa havası estirin.
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here