- Reklam -

Modern, klasik ve şık yatak odası dekorasyonu için hem eskiyi hem de modernliği birleştiren tasarımları ile ferforje yatak modelleri özgün yatak odası tasarımları yapmak adına doğru tercihlerdendir. Ferforje yatak modelleri konusunda örneklerden ilham alarak daha farklı tasarımlar da uygulanabilir. Özelikle Fransız etkisini vermek için bu tarz yatakların kullanımı çok yerinde olacaktır. Diğer mobilyalar, renkler ve desenler ile birlikte uyum yakalandığında, ferforje yatak modelleri, her yatak odasına büyük anlam katacaktır. Yatak odalarında ferforje etkisini görmek isteyenler ve odasını yenilemeyi düşünenler, mutlaka tarzlarına uygun ferforje yatak modelleri seçerek başlamalılar. Odanın geri kalanı bu şekilde daha kolay tamamlanacaktır.

Klasik bir görünüm yerine daha modern bir yatak için desenlerde de modern etkileri yansıtacak şekilde ferforje yatak temini sağlanmalıdır.

 

 

Ferforjeden ziyade kumaş başlıkların ağır basması ve detaylarda ferforje kullanılması, daha özgün yatak modellerini ortaya çıkaracak. Kumaş konusunda da çok farklı modellere erişilebilir ve ferforje detaylar her birisi ile uyumlu durabilir.

 

 

Çiçek desenleri yatak üzerinde Fransız etkisini fazlasıyla verecektir. Ferforje tekniği ile tasarlanan çiçekler oldukça şık duracak. Çiçek deseni konusunda çok farklı örnekler üretilebilecektir.

 

 

Modern ferforje yataklarda genellikle desenleri simetrik şekilde görmek mümkündür. Görseldeki örnek de oldukça şık duruyor.

 

 

Oval desenlerin kullanıldığı yataklar, hem Fransız hem de İtalyan modellere uygun bir görünüm gösterir.

 

 

Hem özgün hem de dikkat çekici bir tasarım yapmak için bu tarz desenler ferforje yataklarda kullanılabilir.

 

 

Rengi ve desenleri ile bu tarz ferforje yataklar daha çok Amerikan yatak odası tarzına uyum sağlar.

 

 

Fransız etkisi için öncelikle akla gelecek renk beyazdır. Bunun için ferforje modelleri beyaz rengi ile de hazırlanabilir.

 

 

Kalın demirlerle yapılan yoğun desenli ferforje yatak modelleri, ağır tasarımlara sahip klasik mekanlara uygundur.

 

 

Renk konusunda fark yaratan seçimler, detaylarda çok hoş durmakta ve ferforje yatak modellerinin tüm havasını değiştirmektedir.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here