- Reklam -

Artık çocukluktan çıkıp birer yetişkin olan genç kızların odalarında doğru bir dekorasyon yaratmak oldukça önemli. Genç kız odası dekore ederken hem onun zevk ve ilgi alanlarını hem de dekorasyon trendlerini göz önünde bulundurmak gerekiyor. İşte genç kız odası için 8 dekorasyon önerisi…

1) Dekorasyon yaparken dikkat edilmesi gereken bir nokta odanın genişliğidir. Eğer küçük bir odası varsa, kızınıza farklı depolama seçenekleri ve işlevsel ürünler kullanarak daha kullanışlı ve ferah bir oda dekorasyonu yaratabilirsiniz.

genc-kiz-odasi-dekorasyon-fikirleri-8

2) Makyaj masaları genç kız odası dekorasyonunda mutlaka yer alması gereken mobilya ürünlerinden biridir. Dekorasyon mağazalarında çoğu zaman fahiş fiyatlara satılan makyaj masalarından almak yerine, dilerseniz dikdörtgen bir ayna ve IKEA mağazalarında bulabileceğiniz çekmeceli çalışma masalarından satın alabilirsiniz.

genc-kiz-odasi-dekorasyon-fikirleri-7

3) Dinlenebileceği, oturup müzik dinleyebileceği, kitap ya da dergi okuyabileceği bir alan yaratmak istiyorsanız cam önlerini tercih edebilirsiniz. Camın önüne yaptıracağınız bir sedir, genç kız odaları için iyi bir dekorasyon alternatifidir.

genc-kiz-odasi-dekorasyon-fikirleri

4) Sevdiği bir sanatçının tablosunu odasının duvarlarında kullanın. Yatağının başında, çalışma masasının üzerinde ya da makyaj masasının üzerine tablo asarak kızınızın odasında dekoratif bir görünüm yaratın.

genc-kiz-odasi-dekorasyon-fikirleri-2

5) Genç kız odası dekorasyonu için duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Hem onların hoşuna gidecek hem de odada dekoratif bir görünüm yaratacak trend desenli duvar kağıtları tercih edebilirsiniz

genc-kiz-odasi-dekorasyon-fikirleri-3

6) Pembe rengi kız odaları için vazgeçilmezdir. Artık birer yetişkin olsalar da, genç kız odalarında da pembeyi detaylarda da olsa kullanmak gerekiyor. Odanın camlarını süsleyen perdeler, yatağın baş ucundaki abajur ve yine yatağın önünde yer alan pembenin pembe olması, hem gözü yormayan hem de renkli bir görünüm yaratmış. Siz de genç kız odası dekorasyonu için bu tarz seçimler yapabilirsiniz.

genc-kiz-odasi-dekorasyon-fikirleri-4

7) Büyümüş olsalar da onlara kendilerini bir prenses gibi hissettirecek ama çocuksu da olmayan detaylar kullanın. Yatağı süsleyen bir cibinlik bunun için iyi bir seçim olacaktır.

genc-kiz-odasi-dekorasyon-fikirleri-5

8) Küçük bir odaya sahipse, ona dekoratif çözümler sunan işlevsel mobilyaları tercih edebilirsiniz. Yatak, raf ve çalışma masasından oluşan bu mobilya takımı, küçük genç kız odası dekorasyonu için tercih edebileceğiniz detaylardan. genc-kiz-odasi-dekorasyon-fikirleri-6

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here