- Reklam -

Çocukluktan çıkıp yetişkinliğe adım atan gençler için yatak odası; hem çalışma alanı, hem yatak odası, hem de hobilerine göre aktivite alanıdır. Küçük ya da büyük, odanın boyutu ne olursa olsun; doğru eşyalar ve dekorasyon teknikleri ile mekanı en doğru şekilde değerlendirebilirsiniz. Gençlerin yaşadıkları ortamı daha kullanışlı, daha ferah ve daha havalı bir tarz yaratmak için odalarında kullanabileceğiniz 5 dekorasyon önerisini bu yazımızda listeledik.

1) Sevdiği Renkleri Kullanın 

genc-odasi-dekorasyon-fikirleri-5

Genç odasını dekore ederken onun sevdiği renkleri kullanmak oldukça önemlidir. Duvarlardan mobilyalara, tekstil ürünlerinden aksesuarlara kadar, kendi zevklerinizden önce onun sevdiği detayları kullanmayı ihmal etmeyin. Örneğin genç bir kız için pembe rengini kullanmak yerine, lila, nar çiçeği gibi daha genç renkleri kullanabilirsiniz. Çocukluktan beri pembe ile içli dışlı olan bir genç kız için pembe artık sıkıcı olabilir. Aynı şey genç erkekler ve mavi renk için de geçerlidir.

2) Artık Yetişkin Olduklarını Unutmayın 

genc-odasi-dekorasyon-fikirleri-4

Onların artık çocukluktan çıkıp birer yetişkin olmaya başladıklarını unutmayın. Dolasıyla, genç odası dekorasyonunda tercih edeceğiniz mobilyalar için, gençlere ve yetişkinlere uygun seçimler yapmayı ihmal etmeyin. Çocuk odası mobilyaları onlar için artık eskide kaldı. Onun yerine daha modern çizgileri olan mobilyalar tercih edin.

3) Farklı Tasarımlar Deneyin 

genc-odasi-dekorasyon-fikirleri-3

Genç kız ve genç erkeklerin odalarını dekore ederken farklı tasarımlar denemekten çekinmeyin. Örneğin genç erkekler için denizci temalı mobilyalar kullanabilirsiniz. Bu hem modern bir dekorasyon yaratacak hem de artık bir yetişkin olan çocuğunuzun çok hoşuna gidecek. Yine genç bir erkek için tuttuğu takımın renklerinden ilham alabileceğiniz bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

4) Rahat ve Konforlu Bir Ortam Yaratın

genc-odasi-dekorasyon-fikirleri-2

Tarzı ve dekorasyonu kadar, her mekanda olduğu gibi genç odası dekorasyonunda da rahat ve konforlu bir ortam yaratmak oldukça önemlidir. İki kardeşin aynı odada kaldığı bir genç odasına sahiplerse, iki farklı yatak yerine ranza kullanarak daha ferah bir ortam yaratabilirsiniz.

5) Teknolojik Çözümlerden Faydalanın 

genc-odasi-dekorasyon-fikirleri

Genç odasında iyi bir müzik sistemi, konsol oyunları, bilgisayar, film izleyebileceğiniz teknolojik aletler ile onlara içindeyken mutlu olabilecekleri bir ortam yaratabilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here