- Reklam -

Gömme dolap yapımı özellikle küçük bir eviniz varsa ve dekore etmek istiyorsanız çok iyi bir seçim olabilir. Hem dekorasyon hem de kullanım açısından size büyük avantajlar sağlayacaktır. Bununla birlikte gömme dolap örnekleri incelemek hali hazırda bulunan dolaplarınız için sizlere yenileme fikirleri ve ilhamlar verecektir.

En Güzel Gömme Dolap Örnekleri ve Modelleri

Örnekleri incelemek iç mimari çalışmalar için en güzel yoldur. Örnekler ile ilham alabilir, örnekler ile kendi eviniz hakkında fikir ve hayal sahibi olabilirsiniz. Bizler de Evde Mimar olarak sizlere en güzel gömme dolap örnekleri ile hayallerinize yardımcı olmaya çalışacağız.

Beyaz Gömme Dolap Modelleri

Beyaz renk ülkemizdeki dolap endüstrisi için en çok tercih edilen renktir. Beyazın tüm renkler ile uyum içerisinde çalışması, genel dekorasyon alışkanlığı beyazı diğer dolap renkleri arasından sıyrılmasını ve ön plana çıkmasını sağlamıştır. Klasik dekorasyon tarzında modern renklerin bulunduğu odalar beyaz gömme dolapları kullanmak iyi sonuçlar verebilir. Evinizi yeniden dekore ederken henüz mobilyaları almadıysanız ve işe dolaplardan başlamak istiyorsanız beyaz gömme dolap modelleri arasından yapacağınız seçim de sizler için kolay bir çıkış yolu olacaktır.

Yatak Odası için Yatak Üstü Gömme Dolap Modelleri

Gömme dolapların en çok tercih edildiği alan hiç şüphesiz yatak odalarıdır. Yatak odaları gömme dolapların hem şık durduğu hem de kullanış bakımından pratik sonuçlar veren uygulamalardır. Ülkemizde ise kullanıcı diline yatak üstü dolap olarak da bilinmektedir. Burada renk seçimi, model seçimi ve uygulamaların yatak odasının genel yapısına uygunluğuna bakılmalıdır. Bizim sizler için sunacağımız tavsiye seçtiğiniz genel renklerin benzer tonlarını kullanmanız yönünde olacaktır. Eğer beyaz ağırlıklı bir odanız varsa yine beyaz gömme dolapları seçebilirsiniz. Yatak odanız kırmızı ve tonları ise beyazın kırmızıya yakın tonlarına göz atabilirsiniz. Seçtiğiniz dolap renkleri ve modelleri yatak odanızın görünüşünü doğrudan etkileyecektir. Bu sebeple ince eleyip sık dokuyarak yatak üstü dolabınız için doğru modeli tercih etmelisiniz. Sizler için seçmiş olduğumuz yatak odası gömme dolap modelleri derlememizi de hemen aşağıda inceleyebilirsiniz.

Gömme Dolap Renkleri için Hangi Renk Tercih Etmeliyiz?

Gömme dolap renkleri seçmek çok önemlidir. Renk bir modelin bir çalışmanın güzel olup olmadığını belirleyen en önemli yapı taşlarından biridir. Renklerin doğru seçimi birçok çalışmayı güzelleştirir. Söz konusu ev olduğunda ise dolap rengi seçimi tüm dekorasyonu etkilemektedir. Dolapların evin genel yapısına uygun olması gerekir. Örneğin klasik mobilya seçimi yaptıysanız gömme dolap renkleri içinden daha açık renkleri tercih edebilirsiniz. Minimal bir tarz istiyorsanız dolapların kendini göstermesi için antrasit gri dolaplar gibi seçimler yapabilirsiniz.

Gömme Dolap Tasarımları Nasıl Olmalıdır?

Gömme dolap pratik ve kullanışlı olmalıdır. İlk önceliğiniz eşyalarınızın içine sığabileceği hoş bir dolap tasarımı olduğuna dikkat etmek olmalıdır. Eşyalarınız için uygun mu ve dolap yaptırdığınıza değer nitelikte size fayda sağlıyor mu? Bu sorulara yanıtınız evet ise renk ve model seçimine göz atabilirsiniz. Seçtiğiniz gömme dolap tasarımları da evinizin, odanızın tasarımına uygun olmalıdır. Eğer zarif ve modern bir dolap seçerseniz ilerleyen yıllarda odanızı değiştirdiğinizde dahi dolabınız sabit bir şekilde kalabilir. Her renge ve modele uygun gömme dolap tasarımları seçmeniz ilerleyen yıllarda elinizi rahatlatacaktır.

Bu yazımızda size gömme dolap modelleri ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Umarız sizin için faydalı olmuştur.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here