- Reklam -

2019 yılının ilk kış aylarında malum hava soğuklukları nedeni ile bol bol hasta olan ve hastalıklarla mücadeleleriniz başlamış bulunmakta. Bundan dolayı da iş ve sorumluluklarınız askıya ve sekteye uğramak zorunda kalmaktadır. Eğer hasta olmadıysanız ve olmayı da hiç istemiyorsanız almanız gereken bağzı önlemler bulunmaktadır. Bunlardan kimileri bulunduğunuz mekanlar kimi ise kişisel alabileceğiniz önlemler olacaktır. Eğer bu önlemler için pek fazla bilginiz yok ise bu yazı sizlere oldukça yararlı olacaktır. Size bu yazıda grip için alınabilecek önlemler de kişisellerden daha çok mekanlarda nasıl önlem alabilirsiniz? gibi bilgiler içerecektir.

Ev Temziliği

hastalıkları tetikleyen en çok etkenlerdendir. Bundan dolayı ev temizliğine dikkat etmek oldukça önemlidir. Evinizde bulunan toz ve diğer faktörler sadece hasta olmanızı engeleyecek değildir. Aynı zamanda hasta olduğunuz zaman ise rahat nefes almayı (tozlardan ve burun tıkanıklığından dolayı) sağlayacaktır. Hastalığı daha rahat atlatmanızı da sağlayacaktır.

Mekanı Havalandırma

Bulunduğunuz ortam ofis ve ya iş yeri hiç farketmeksizin ortamı havalandırmak oldukça önemlidir. Çünkü, hava dolaşan kirli hava çok çabuk etkilenmenize olanak sağlayabilir. Bundan dolayı bulunduğunuz ortamı her 2 saate bir tazelemeniz sizi hastalıklardan bir tık uzak tutacaktır. Eğer havalandıracak bir ortama sahip değilseniz ve ya donanım yetersiz ise bulunduğunuz ortamdan kısa süre uzaklaşmanız da uygun olacaktır.

Düzenli Beslenme

Grip ve ya soğuk algınlıklardan korunma yöntemlerinden en önemli olanlarından olan beslenme dikkat edilmesi gereken etkendir. Bol bol c vitamini ve sağılıklı beslenmek bağışıklık sisteminizi düzenliyecek ve koruma faktörünü artıracaktır. Bununla birlik sağlıklı egzersizler ve spor yapmakta oldukça faydalı olacaktır.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here