- Reklam -

Konteyner evler doğal afetlere karşı dayanıklı, taşınabilir ve en önemlisi az maliyete sahip evlerdir. Yaşam alanlarından, inşaat alanlarına kadar  her yerde farklı amaçlar halinde kullanır halde. Kurulumu da oldukça kolay olan konteyner evler, iyi bir usta sayesinde kısa bir sürede eksiksiz bir şekilde kurulabilir. Üretimi sırasında ve kurulumunda ağaç gibi malzemeler kullanılmadığından konteyner evler çevre dostu yapılardır. İnşaat gibi ev yapımında çıkan gürültülü sesler, konteyner ev yapımında az olduğundan ne siz ne de çevreniz gürültüden rahatsız olur.

Konteyner Nedir?

Konteynerın kelime anlamı, uzak mesafelere yük taşıyan dikdörtgen prizmalardır. Son yıllarda bu konteynerlardan ev yapılması hem vakit almayan hem de masrafı düşük ev yapmak isteyenler için ideal. Tek katlı olması, devrilmeye ve sarsıntıya dayanıklı yapılarıyla konteyner evler ülkemizde de oldukça tercih ediliyor.Peki nasıl oluyor konteynerdan ev derseniz sizin için görsellerle ile açıkladık.

 

Konteynerlerin son yıllarda kazandığı önemin sebebi artık kullanıcının istek ve fikirlerine göre konteyner yapılıyor olması. Farklı derinlik ve genişlikte üretilebiliyor. Böylece tüketici hayalindeki eve kavuşabiliyor.

Modern Konteyner Evler

 

Konteyner evlerin içleri de daha minimalistik düzenlenmekte. Farklı boyama fikirleri bularak size en uygun rengi tercih edip, küçük olan evinizi daha büyük gösterebilirsiniz.

Lüks Konteyner Evler

Konteyner Ev Yaptırmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gereken Adımlar

1.İzolasyon : İklim şartları da göz önünde bulundurularak izolasyon yapmak, evinizin konforu için çok önemli. Bu yüzden konteyner ev yaptırırken ilk önce izolasyon için çözüm bulmalısınız.

2.Görmeden Alma: İnternetin çoğu zaman hayatımızı kurtardığı aşikâr. Her ne kadar birçok şeyi internetten alıyor olsak da, konteynerleri görmeden almak sorun olabilir. Eğer aldığınız konteyner daha önce kullanılmışsa içinde ne taşıdığını muhakkak öğrenin. Kimyasal maddeler taşımış bir konteyner ise özel malzemeler ile konteyneri temizlemek gerekir. Yeni üretilmiş konteyner, diğerlerinden daha iyi durumda olacaktır. Tercihinizi buna göre yapmanız sizin için daha iyi olur.

3. İmar İzni: Taşınabilir bir evinizin olması birçok açıdan çok rahat olabilir. İnşaat yapılmayacak nasılsa izin almaya gerek yok diye düşünebilirsiniz ancak imar izni alınmadan konteyner da olsa ev yapamazsınız. Bunun için mutlaka bölgedeki yetkili birinden bilgi almanız gerekir.

4. Kararlı Olun!: İnşa halinde olan konteynerin boyutlarını değiştirmek,kesmek isterseniz bu sizin için hem daha uzun bir süreye  hem de daha çok masrafa sebep olacaktır. Bu yüzden konteynerin tasarımını inşa sürecinden önce bitirmenizi tavsiye ediyoruz.

5. Konteyner Boyutları: Farklı malzemelerden yapılan konteynerler olduğu gibi farklı boyutlarda da konteynerler vardır. Burada önemli olan sizin için doğru konteyneri bulmak olmalıdır. High Cube adı verilen yüksek tavanlı konteynerler, soğutuculu konteynerler ve standart konteynerler olmak üzere birçok çeşit konteynerler bulunmaktadır.

6. Konteyner Yapısı: Konteynerin yapısına bakmak önemli. Kapı, pencere gibi tadilatlar yapılacak konteynerların yapısının sağlam olmasına özen gösterin. Bu konuda uzman mimarlara danışabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere konteyner evlerden, yapımından ve dikkat etmeniz gereken özelliklerden bahsettik.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here