soyulmaya karşı önelem nasıl alınır, ev güvenlik önlemleri, hırsılağa karşı tedbir
- Reklam -

Artık sıkça duyduğumuz hırsızlık olayları  bir çok kişiyi tedirgin etmektedir. Soyulma durumunda büyük maddi zarara uğrarsınız. Bununla birlikte gelen olay sonrası psikolojik  travmalar ise uzun süreli olabilir size stokastik hasarlara sebep olabilir. Bundan dolayı  bu tarz olaylardan önce önlem almak önemli gerekçelerdir. Önlem almaya karar verdiyseniz ve nereden başlayacağınız hakkında pek bir fikriniz yok ise size bu yazı ilaç gibi gelecektir. Soyulmaya karşı alınabilecek güvenlik önemlerini sizlere sıra ile liste halinde bu yazıda sunuyoruz. Böylelikle tatile ve yurt dışına gönül rahatlığı gidebilirsiniz. Peki, nasıl önem alacağınızı ve nelere dikkat edeceğiniz hakkında pek bir fikriniz yok ise; İlk işin kontrol listesi oluşturmaktır. Klasik olarak önlem adı altın da evde ki elektrik ve doğal gaz gibi tehlike barındıran kaynakları kesmek ve her yeri kapatmak olur. Maalesef bu aldığınız aslında çok büyük bir yanlış tabudur. Bu gibi yanlış düzeltmek ve hırsızlığa karşı güvenlik önlemleri için bu yazıyı okumanız size çok şey katacaktır.

1- Birkaç Yerin Işığını Açık Bırakmak

hırsızlık ,soygun ,güvenlik, önlem

Elektriği kesmek uzun dönemlerde tasarruf ettiğinizi düşünürsünüz fakat hırsızlığa da davetiye çıkarmak olursunuz bunun için önlem almadan önce bilgi almak en doğrusu olacaktır. Eğer tasarruf ampülleri kullanmıyorsanız yeni bir tasarruflu ampül almanızı öneririz böylelikle yüksek bir elektrik faturası ile karşı karşıya kalmazsınız. Ev de ışığı açık bırakmanız ev de biri yaşadığı hissiyatı verir böylelikle hırsız girme ihtimalini oldukça küçültmüş olursunuz.

2- Güvenilir Birine Anahtar Bırakmak

Hırsızlığa karşı aşınabilecek önelemler nelerdir? Nasıl korunulur? hırsızlığa karşı tedbir

Her ne kadar kulağa tehlikeli ve tekinsiz gelse de aslında eviniz için maliyetsiz bir yöntem olarak söylenebilir. Eviniz herhangi bir sorunundan bir haber yaşamak veya başka yerde bulunmak stres yaşamanıza sebebiyet verebilir. Bu yüzden güvendiğiniz birine anahtarınızı teslim ederek belirli  periyotlar ile kontrol etmesini olumsuz durumda kendisine haber vermenizi isteyebilirsiniz. Böylelikle gönül rahatlığı ile gözünüz arkada kalmadan seyahat edebilirsiniz.

3- Alarm Sistemi Kurmak

Eğer tam bir güvenlik sağlamak ve işinizi şansa bırakmak istemiyorsanız evinize bir güvenlik sistemi kurabilirsiniz. Fakat, kurmak ve sipariş vermek için geç kaldı iseniz  ufak boylardaki  minik kapı alarmları alabilirsiniz. Hiç yoktan caydırıcı bir güç sağlamış olursunuz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here