- Reklam -

Yatak odası, günün yorgunluğunu attığımız, yeni bir güne arınmış olarak başladığımız özel alanlarımızdır. Uyuduğumuz, dinlendiğimiz, bütün günün stresini attığımız bu özel alanların konforlu, dingin ve huzurlu olmasını istemez miyiz? O halde sizler için derlediğim; harika dekorasyonlara sahip, birbirinden farklı ilgi çekici tasarımlardaki yatak odası dekorasyon örneklerine bir göz atalım.

Yatak Odası Dekorasyonu - Modern Yatak Odası
Yatak Odası Dekorasyonu – Modern Yatak Odası

Modern Yatak Odası

Yatak odalarının konforu kadar dekorasyonu da önemlidir. Modern ve şık dizayn edilmiş bir yatak odasından aldığınız enerji ile güne daha zinde ve pozitif başlayabilirsiniz. Modern yatak odası dekorasyonları genellikle sadelikten yana; yeşil, beyaz, turkuaz mavinin hâkim olduğu aydınlık ve ferah alanlardır. Modern yatak odası tasarımları, günümüz modasına uygun mobilyaların ve geometrik çizgilerin bir arada kullanıldığı minimalist bir düzene sahip şık alanları yansıtırlar.

Yatak Odası Dekorasyonu - Modern Yatak Odası
Yatak Odası Dekorasyonu – Modern Yatak Odası

Avangart Yatak Odası Dekorasyonu

Modern çizgilerden uzak, klasik dekorasyon sevenlerdenseniz biraz da gösterişli olsun istiyorsanız avangart tasarımlara sahip yatak odası dekorasyon örneklerine göz atın derim. Lüksün, ihtişamın, büyük ve gösterişli ögelerin bir arada kullanıldığı bu alanların olmazsa olmazları altın sarısı detaylardır. Geçmiş kültürün izlerini taşıyan avangart yatak odası tasarımlarıyla kendinizi sultanlar gibi hissedebilirsiniz. Görkemli, süslü ve parlak avangart yatak odası dekorasyonlarını şık bir avize ile tamamlayabilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyonu - Avangart Stil Yatak Odası
Yatak Odası Dekorasyonu – Avangart Stil Yatak Odası

Japon Stili Yatak Odası

Uzakdoğu kültürünün hâkim olduğu Japon stili yatak odası dekorasyonlarında genellikle yere yakın yataklar kullanılır. Bununla birlikte kenarlığı olmayan ve yatak başlığı alçak başlıklar tercih edilir. Karmaşadan uzak, sadelikten ve doğallıktan yana olan bu tasarımlarda aksesuarlar minimum düzeyde kullanılır. Japon stilinde ahşap ayrıntılar önemlidir ve genellikle açık renkler kullanılır koyu renkler ise detaylarda saklıdır. Aydınlatmaları ise tavan sarkıtı ya da lambaderlerden yana kullanabilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyonu - Japon Stil Yatak Odası
Yatak Odası Dekorasyonu – Japon Stil Yatak Odası

Fransız Tarzı Yatak Odası

Parizyen stil olarak da bilinen Fransız stili yatak odası dekorasyonları genellikle antika eşyaların ve eskitme mobilyaların kullanıldığı alanlardır. Kareli ve çiçekli kumaşların kullanıldığı bu stillerde Fransa’nın eski köy evlerinden esintiler yaşatılır. Fransız yatak odası dekorasyonlarında duvar kâğıdı kullanımı oldukça yaygındır. Yataklar ve yatak başlıkları büyük ve ihtişamlıdır. Bu dekorasyonlarda krem, pembe, beyaz gibi romantik renklerin kullanımı tercih edilir.

Yatak Odası Dekorasyonu - Fransız - Parizyen Stil Yatak Odası
Yatak Odası Dekorasyonu – Fransız – Parizyen Stil Yatak Odası

Retro Yatak Odaları

Eski zamanların insanıyım o zamanların modası da bir başkaymış diyorsanız, retro görünümü dekorasyonunuzun bir parçası haline getirebilirsiniz. Kontrast renklerden oluşmuş eskiyi anımsatan biraz da modern aksesuarlarla harmanlayacağınız bir yatak odası sizce de çok şık görünmez mi? O halde; eskitme mobilyalar, klasik abajurlar, duvar kağıtları, kontrast renklerden oluşmuş mobilyalarınız ile nostaljik şıklığı dekorasyonunuzun parçası haline getirebilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyonu - Retro Stil Yatak Odası
Yatak Odası Dekorasyonu – Retro Stil Yatak Odası

 

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here