- Reklam -

Küçüklükten beri kimilerin hayallerin süsleyen ve mimarlar mühendisler gibi kafalarında tasarladıkları evlerde kalmak yada inşa etmek isteriz. Bu yazımızda ise sizlere bu hayallerinizi daha da pekiştirecek tasarım ve dekorasyon örnekleri vericeğiz. konteyner  evler kendilerini diğerlerinden soyutlamak isteyen kalabalıklardan ve şehrin kasvetinden uzaklaşmak isteyenlerin hayallerinden bir tanesidir. konteyner  evleri hayal edilen en ucuz ve maliyetsiz hayallerden bir tanesidir. Tabi, bunların asıl zorlanıldığı kısım o “ilk adım” ı atabilmektedir. Prefabrik evlerin ve konteyner  evlerin güzel taraflarından bir tanesi maliyeti düşük olmasıdır. Diğer bir neden ise betonarme bir yapıya sahip olamadıklarından dolayı kolay bir şekilde dekorasyon ve tasarım uygulanabilir. Eğer sizde bir  prefabrik yada konteyner  ev sahibi olmayı karar verdiyseniz. Dekorasyon için fikir arayışında iseniz  bu yazımızda minimalist dekorasyon fikirleri ve prefabrik tasarımları  ile ufkunuzu genişletecek  bir yazı ile karşı karşıyasınız.

Konteynerınızı Yazlığa Çevirin

Ufak bir konteyneri kesip biçerek bir kaç pencere eklemesi ile güzel bir stüdyo daire tarzında bir  yapı yapabilirsiniz. Enerji ihtiyacını güneş enerji panellerinden sağlayarak daha az maliyetli  yaşam sürmeniz mümkün olmaktadır. Bu tarz konteynerde maalesef uzun süreli yaşam pek mümkün değildir. Bunun için  iki konteyner yada daha fazla konteyneri  bir araya getirerek büyük bir yapı oluşturup içine lavabo, mutfak gibi temel yaşam alanları oluşturmanız gerekmektedir.

Eğer bir kaç teknik bilginiz var ise konteyner arasına inşa edebileceğiniz ev ile dubleks prefabrik ev tasarlayabilirsiniz. Görselin daha detaylı ve anlatımlı hali için bu linkten ulaşabilirsiniz.

Resim de gördüğünüz ev sizce neyden yapıldı? Aslında bu sorunun cevabı başlığımızı hiç okumasaydınız. Muhtemelen cevabınız ahşap ve  beton olurdu. Fakat, görselde ki ev konteyner ve bir prefabrik ev. Konteyner ile küt ve sade tasarımların dışarısına çıkan tasarım. Sizde bir  kaç futuristik fikirler ile konteyner yada prefabrik evlerinizi tasarlayabilirsiniz.

Peki, “Bu evlerin iç tasarımları nasıl olmalı?” diye düşündüğünüzü duyar gibiyim… Bunun için web sitemizde ki  “stüdyo daireler için tasarım ve dekorasyon fikirleri” adlı makalemize göz gezdirmenizi öneririm.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here