- Reklam -

Yeni eve yerleşenlere tavsiyeler istiyorsanız ve yeni taşınacak biri olarak hiç bir fikriniz yok ise bu makaleden bir kaç öneriler sayesinde bu sancılı süreci kolay ve rahat bir şekilde atlatabilirsiniz. Yeni eve yerleşenlere veya taşınanlara hiç fark etmez sadece aklınıza takılan yüzlerce sorularla doludur. Bunlardan bir kaç tanesi ise “mobilyalar uyacak mı? , dekorasyon uyumu nasıl olacak? , renkler birbirine uyum sağlayacak mı? boya gerekli mi? vb…” gibi yüzlerce cevapsız sorular ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Fakat, size bu makale de size değineceğimiz konular sayesinde çoğu ortadan kaybolmuş ve çözülmüş olacaktır.

Öncelikle bu tarz yoğun ve sıkışık olan iş bütününden sıyırlmak için düzen program şarttır. Bu yüzden kalem kağıt alarak kendine bir iş ve kontrol listesi oluşturun gözünüze çarpan eksik ve gerekli olan tadilat gibi durumları not alın. İşe başlamadan kafanızda hangi malzemenin nereye gelebileceğini nasıl bir dekorasyon tarzına uyumlu eşyalara sahip olduğunuzu düşünün. Böylelikle doğru bir tasarım ile bir çok değişiklikten kaçınarak tek bir seferde dekorasyon işinizi tamamlamış olursunuz.

 

Eve Yerleşenlere Tavsiyeler Listesi;

Eşyaların Yerleştirilmesi Nasıl Olmalıdır?

yeni-ev-tasinma-koli-paketleme

İlk sorulardan bir tanesi olan mobilyaların yerleştirme düzenidir. İlk olarak kafanız da kurguladığınız mekanın kaba taslak olarak zihninizde canlandırın. Daha sonra ise mobilyaları yerleştirin gözünüze takılan herhangi bir asimetrik düzeni hızlı bir biçimde değiştirin. Dekorasyon tarzınıza uymayan bir duvar ve tavan dekorasyonuna sahip ise mobilyalarınızı yerleştirmeden duvar ve tavan dekorasyonunuzu değiştirin.

2- Temizlik, Düzen Unsurları ve Hasar Kontrolü

Yeni yerleşeceğiniz evin ilk yapılması gereken işlerden bir tanesi ise temizliktir. Evi veya taşınacağınız mekanı  temizlemek daha doğru bir karar vermenizi sağlayacaktır. Temizlikte dikkat edilmesi gerekenlerden bir tanesi ise haşere kontrolüdür.  Böylelikle eşyasız olan mekanda ilaçlama ve temizleme işlemi daha rahat ve sancısız bir şekilde sona erer. Aynı şekilde rutubet ve hasar yer kontrolü ve tespiti de aynı şekilde eşya ve kurulum yapılmadan önce tespit edilip düzeltilmesi sizlere büyük bir artı sağlayacaktır.

Güvenlik ve Enerji Sistemlerinin Kontrolü

yeni eve taşınırken kontrol edilmesi gerekenler

Yeni evinize geçtiğiniz de ise kontrol etmeniz gerenkenlerden en önemli olanları güvenlik elektrik su ve doğal gaz bu gibi sistemlerin kontrolü oldukça önemlidir. Böylelikle karanlıkta veya susuz geçen günlerinizin olmasını istemezsiniz. Bu sistemlerde bulunan herhangi ters durumun hemen ev sahibine bildirilmesi gerekir eğer ev sahibi siz iseniz yerleşmeden önce yaptırmanız gerekmektedir.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here