- Reklam -

İç ve dış mekan dekorasyonları gün geçtikçe önem kazanmaya başlamıştır. Gelişen ve değişen teknolojinin beraberinde getirdiği iç ve dış mekan dekorasyonlarında kullanılan dekoratif ürünlerde de çeşitlenmeye ve yenilenmeye doğru gidilmektedir. Hal böyle olunca piyasada seçmesi zor birçok ürün modeli farklı renk, desen ve kalitelerde hizmete sunulmaktadır.

Doğal Manzara Görünümlü Baskılı Strafor Duvar Kaplama
Doğal Manzara Görünümlü Baskılı Strafor Duvar Kaplama

İç mekan duvar dekorasyonlarında dekoratif duvar kağıtlarını tercih etmiş olabilirsiniz. Ancak işlevselliği sizin için yeterli olmayabilir. Çünkü duvar kağıtları yalnızca görüntü açısından insanları cezbetmektedir. Isı ve ses yalıtımı sağlamadığı için yaşam alanlarınızda estetik bir görünüm oluştururken işlevsel olması bakımından eksik kalabilir.

Şehir Manzara Görünümlü Baskılı Strafor Duvar Kaplama
Şehir Manzara Görünümlü Baskılı Strafor Duvar Kaplama

Duvar kağıtlarının oluşturduğu estetik görünümü, ısı yalıtımı sağlayan ve farklı baskılarda üretilebilen baskılı strafor duvar kaplamaları ile sağlayabilirsiniz. Sizler için araştırdığım yazımda yaşam alanlarınıza enerji ve hareket katacak, mekanlarınızda kendi stilinizi yansıtabileceğiniz ısı yalıtımı sağlayan baskılı strafor duvar kaplamalarını inceledim. Strafor nedir? Nerelerde Kullanılır? Baskılı strafor duvar kaplaması nedir? Strafor kaplamalar ne oranda ısı yalıtımı sağlar? Gibi sorularınızın cevabını yazımda görebilirsiniz.

Hayvanlar Alemi Baskılı Strafor Duvar Kaplama
Hayvanlar Alemi Baskılı Strafor Duvar Kaplama

Baskılı Strafor Kaplama Nedir ve Hangi Ölçülerde Üretilir?

Birçok sektörde kullanılan strafor, yalıtımda kullanılan yuvarlak beyaz köpüklerden oluşan malzemenin adıdır. Bu beyaz köpük kabarcıklarının dekorasyon alanında kullanıldığını biliyor muydunuz? Hem de üç boyutlu fotoğraf baskılı olanları var desem.

Araba Baskılı Strafor Duvar Kaplama
Araba Baskılı Strafor Duvar Kaplama

Araştırmalarım esnasında şu sitede rastladığım baskılı strafor duvar kaplamalarına bayıldım. Doğal manzaralı olanlardan düz tasarımlara, hayvanlar aleminden şehir manzaralarına varana kadar birçok zevke hitap edebilecek ürünler var burada. Göze hitap eden özelliğinin yanında ısı yalıtımı sağladığını da öğrenince kesinlikle bunlardan almalıyım dedim. Üstelik ürün grubundaki baskıları beğenmezsem gönderdiğim fotoğrafın boyutu 5 MP olması durumunda strafor üzerine uygulanabiliyormuş. Her şey istediğim gibi. Gelelim strafor panellerin ölçülerine.

Şehir Manzara Baskılı Strafor Duvar Kaplama
Şehir Manzara Baskılı Strafor Duvar Kaplama

Baskılı strafor duvar kaplamaları 60×120 ebatlarında 2 cm kalınlıklarında üretilen plakalarmış yani aşağı yukarı 5 m2’ lik bir duvar için ortalama 8 adet plaka gidebilir diyebiliriz. Plakalar çok hafif olduğu için yapınızın statiğine ilave yük bindirme olasılığı da ortadan kalkmış olacaktır. Ne oranda yalıtım sağladığına gelecek olursak %28 civarlarında ısı yalıtım olanağı sağlaması mümkündür.

Türk Bayrağı Baskılı Strafor Duvar Kaplama
Türk Bayrağı Baskılı Strafor Duvar Kaplama

Baskılı Strafor Duvar Kaplamalarına Nereden Ulaşabilirim?

Baskılı strafor duvar kaplamaları için satışını yapan güvenilir bir site buldum. Buraya tıklayarak strafor kaplamaların fiyatına ulaşabilirsiniz. Ya da ürünleri incelemek isterseniz, burayı ziyaret edebilirsiniz.

Yağlı Boya Baskılı Strafor Duvar Kaplama
Yağlı Boya Baskılı Strafor Duvar Kaplama
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here