- Reklam -

Yeni bir çanta, dekoratif bir mumluk, şık bir aksesuar ya da çalışma masanız için kullanışlı bir kalemlik. Normalde çöpe attığınız, işe yaramaz gördüğünüz eşyaları kendin yap projeleri ile bambaşka işlevde eşyalara dönüştürerek kullanmaya devam edebilir, ekonomik çözümler ile eviniz ya da gardırobunuz için yepyeni eşyalar hazırlayabilirsiniz. İşte size fikir verecek ve işinize yarayacak 8 kendin yap projesi…

1) Yeni Çanta Fikri 

kendin-yap-fikirleri

Katılacağınız bir parti ya da davet için yeni bir çantaya ihtiyacınız var ama pahalı bir çanta almak için yeterli bir bütçeniz yok mu? O halde gardırobunuzda kullanmadığınız bir çantayı, giyeceğiniz elbiseye uyumlu bir renk ve kumaş ile kaplayarak yepyeni ve şık bir çanta hediye edebilirsiniz.

2) Kapı Önü Paspas Değerlendirme 

kendin-yap-fikirleri-2

Kapınızın önündeki paspası, dekorasyon mağazaları ya da yapı marketlerden satın alacağınız dekoratif, doğal taşlar ile süsleyerek değerlendirebilir, yepyeni bir paspas elde edebilirsiniz.

3) Cam Kavanozları Değerlendirme

kendin-yap-fikirleri-3

Biten salça ya da turşu kavanozunu değerlendirerek yepyeni projeler yaratabilirsiniz. Dilerseniz dekoratif bir kalemli, dilerseniz renkli bir vazo, dilerseniz de dekoratif bir mumluğa dönüştürmek için çok büyük bir bütçe ayırmanız gerekmiyor.

4) Mandaldan Askı Yapımı 

kendin-yap-fikirleri-4

Evdeki mandallarınızı antrede ya da yatak odanızda şallar için dekoratif bir askılığa dönüştürebilirsiniz.

5) Çekmece Değerlendirme

kendin-yap-fikirleri-5

Atmak üzere olduğunuz komodinin çekmecesini değerlendirmeye ve yeni, şık bir rafa dönüştürmeye ne dersiniz? Dekoratif kendin yap projeleri arasında yer alan bu çekmece değerlendirme fikrini; ister banyoda, ister yatak odasında isterseniz de oturma odasında kullanabilirsiniz.

6) Kovadan Saksı Yapımı 

kendin-yap-fikirleri-6

Evinizde bir köşede boş duran teneke kovanızı değerlendirerek şık ve dekoratif bir saksıya dönüştürebilirsiniz.

7) Şık Kalemlik Projesi 

kendin-yap-fikirleri-7

Çalışma masanızın üzerinde şık bir kalemliğe mi ihtiyacınız var? Ya da sevdiklerinize kendi ellerinizle yapacağınız bir hediye mi vermek istiyorsunuz? O zaman bu kendin yap projesi size ilham verecek…

8) Kasa Değerlendirme

kendin-yap-fikirleri-8

Sebze ve meyve kasalarını değerlendirerek dilerseniz dekoratif ve kullanışlı bir kitaplığa, mutfakta fazladan depolama alanı yaratmak için dekoratif bir açık dolaba ya da oturma odası için şık bir dolaba ya da çocuk odası için oyuncak sepetine dönüştürebilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here