- Reklam -

Kafeler gün geçtikçe sosyal hayatımızın vazgeçilmez alanlarından biri olmuştur. Kimi zaman arkadaş buluşmalarına ev sahipliği yapan, kimi zaman iş görüşmelerinin organize edildiği kimi zaman ise alışveriş sonrasında soluklanmak için mola verdiğimiz mekanlar olarak hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Son zamanlarda seçeneklerin çoğalmasıyla birlikte kafe konseptlerinde de hızla farklılaşmaya gidilmiştir. 80’li yılları anımsatan nostaljik kafelerden, içinde kütüphanesi olan kafelere, hem alışveriş yapıp hem yemek yiyebileceğiniz kafelerden, dizi konseptli kafelere varana kadar birbirinden ilginç tasarımlarda kafe dekorasyonları vardır. Sizler için araştırıp derlediğim yazımda İstanbul’da birbirinden ilginç konseptlerde 5 kafe dekorasyonuna yer verdim. Meraklılarına duyurulur 🙂

Kafe Dekorasyon Örnekleri
Kafe Dekorasyon Örnekleri

80’li Yıllardan Bir Kesit : Cafe Naftalin K

Balat’ da bulunun Cafe Naftalin K; daktilo, eski telefonlar, plaklar, geçmiş yıllara ait afişler, gazoz şişeleri, örme masa örtüleri ile dekorasyonunda 80’li yıllara ait olan parçalara yer vermiş. Geçmişe yolculuk yapabileceğiniz bu kafe dekorasyonunda içine girdiğiniz anda mutluluk dolu anılarınız ile karşılaşma ihtimaliniz yüksek. Renkli sandalyeleri, nostaljik aksesuarları, sobası ile adeta kendinizi bulunduğunuz yıldan soyutluyor ve sanki zaman makinesi ile geçmişe dönüyor gibi hissediyorsunuz. Farklı kafe dekorasyonu görmek isteyenlerdenseniz birazda nostalji dolu anlar yaşamak istiyorsanız Cafe Naftalin K ‘ ya uğramanızı öneririm.

Cafe Naftalin K | Kafe Dekorasyon Örnekleri
Cafe Naftalin K | Kafe Dekorasyon Örnekleri

Dizi Tadında Kafe Dekorasyonu: Walter’s Coffee Roastery

Bu tür kafe dekorasyonuna muhtemelen daha önce rastlamamışsınızdır. Gençlerin merakla izlediği Breaking Bad dizisinden ilham alınarak dizayn edilmiş Walter’s Coffee özellikle genç kitlenin ilgisini çeken bir konsepte sahip. Kadıköy Moda’ da yer alan Walter’s Coffee farklı tasarımlardan hoşlanan ve Breaking Bad severlerin dikkatini çekecektir.

Walter's Coffee Roastery | Kafe Dekorasyon Örnekleri
Walter’s Coffee Roastery | Kafe Dekorasyon Örnekleri

Kütüphane Konseptinde Akademi 1971

Kadıköy’de bulunan Akademi 1971 Cafe, konseptinde bir kütüphane oluşturmayı amaç edinmiş. Sessiz ve huzurlu olarak nitelendirebileceğimiz bu mekan 2 katlıdır ve üst katı kütüphane olarak tasarlanmıştır. Kahve içerken şöyle biraz da kitap dergi karıştırmak isteyenler için Akademi 1971 Cafe konsepti tam da aradığınız mekan. Ahşap masa ve sandalyeleri de konseptin tamamlayıcı olmuş diyebiliriz.

Akademi 1971 Kitabevi Cafe | Kafe Dekorasyon Örnekleri
Akademi 1971 Kitabevi Cafe | Kafe Dekorasyon Örnekleri

Sanki Botanik Bahçe : Müz Cafe

Beyoğlu’nda bulunan Müz Botanik & Kahve, doğayı içeri davet eden bir kafe dekorasyonu tasarlamıştır. İçerisinde teraryumlar, kaktüsler, nergisler bulunan kafede yeşil ve huzurlu bir mekanda kahvenizi yudumlarken arkadaşlarınızla hoş sohbetler edebilirsiniz. Eğer alışılagelmiş kafe dekorasyonundan sıkıldıysanız ve farklılık arıyorsanız Beyoğlu’na yolunuz düştüğünde Müz Botanik & Kahve ‘ de bir kahve molası vermeyi unutmayın derim.

Müz Botanik & Kahve | Kafe Dekorasyon Örnekleri
Müz Botanik & Kahve | Kafe Dekorasyon Örnekleri

İkisi Bir Arada : Sold Cafe

Beşiktaş’ ta bulunan Sold Cafe konseptinde hem alışveriş yapıp hem yiyip içebileceğiniz bir dizayn tasarlamış. Kahvenizi yudumlarken aynı zamanda el emeği göz nuru ürünlerden satın alabilirsiniz. Eğer köşenize çekilip sessiz sakin kitabıma bakıp bir şeyler içeyim diyorsanız o da mümkün. Şöminesi, ahşap masası ve rahatça uzanabileceğiniz koltuğu ile müşterisini rahat ettirecek bir dekorasyon sunmuş.

Sold Cafe | Kafe Dekorasyon Örnekleri
Sold Cafe | Kafe Dekorasyon Örnekleri
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here