- Reklam -

Aynalar ev dekorasyonlarının vazgeçilmez parçalarından biridir. Hemen hemen her evde bulunan ve bulunduğu ortamda estetik görüntüler oluşturan aynalar, doğru alanlarda doğru seçimler ile ev dekorasyonunda ferah alanlar yaratmanızı sağlayacaktır.

Kadınlar Günü’ne özel ev dekorasyonunda ayna kullanımı yazımda bu anlamlı güne özel hangi alanlarda ne tür aynaların kullanıldığına bakacağız.

Salonda Ayna Kullanımı

Ev dekorasyonunda ayna kullanımı bulunduğu alanda estetik görüntüler oluşturmasının yanı sıra kullanıldığı alanlarda derinlik hissi oluşturarak mekanlarınızın daha büyük görünmesini ve doğru yerde kullanım ile odanızdaki ışığı daha iyi yansıtmanızı sağlayacaktır.

Salonlarda ayna kullanımında aynaların odanızdaki ışığı yansıtmasına dikkat etmelisiniz. Pencerelerinizin karşısına konumlandırabileceğiniz bir ayna ile odanızdaki ışığı iki katına çıkarabilirsiniz. Dekoratif aynalarla birlikte son zamanların modası geniş ve uzun aynaları kullanabilirsiniz. Büyük duvarlarda küçük aynalara yer vermek yerine daha geniş ve uzun aynalar tercih edebilirsiniz. Ayna kenarlarındaki boşlukların fazla ya da az olmamasına özen göstermelisiniz. Doğru konumlandırdığınız aynalar ile salonlarınız artık olduğundan daha geniş, parlak ve zengin görünecek.

Salonda ayna kullanımı
Salonda ayna kullanımı

Yatak Odasında Ayna Kullanımı

Yatak odaları yorucu bir günün ardından sizlere dinlenme fırsatı sunan alanlardır. Bu alanlardaki küçük karmaşalar bile sizi rahatsız edebilir. Yatak odasında ayna kullanımı, alanlarınızın uyumlu ve estetik görünmesini sağlayacaktır. Yatağınızın baş kısmında kullanabileceğiniz dekoratif aynalar ile odanızın havasını değiştirebilirsiniz. Boydan boya ayaklı aynalar tercih edebilirsiniz ve eğer odanızda yeterli alanınız yoksa dolap kapaklarında ayna kullanabilirsiniz.

Yatak odasında ayna kullanımı
Yatak odasında ayna kullanımı

Mutfakta Ayna Kullanımı

Mutfakta ayna kullanırken düz, çerçevesiz aynalar yerine farklı tasarımlara sahip aynalar tercih edebilirsiniz. Küçük bir mutfağınız varsa tezgâh arasında kullanacağınız aynalar tercih edebilirsiniz. Tezgâh aralarındaki aynaların kirlenme ihtimaline karşın bu alanlarda kullanacağınız aynaları mozaik desenli seçebilirsiniz.

Mutfakta ayna kullanımı
Mutfakta ayna kullanımı

Koridorda Ayna Kullanımı

Koridorlar evlerin en az ışık alan alanlarıdır ve bu alanlarda ayna kullanımı koridorların olduğundan daha ışıklı ve geniş görünmesini sağlayacaktır. Koridorlarınızda yan yana dizilmiş aynaları tercih edebilirsiniz. Böylelikle içinizi karartan dar koridorlarınız olduğundan daha geniş ve parlak görünecektir.

Koridorda ayna kullanımı
Koridorda ayna kullanımı

Çocuk Odası Ayna Kullanımı

Çocuk odalarında ayna kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus aynaların plastik çerçeveden olması gerektiğidir. Kenarları oval ve plastik çerçeveli aynalar tercih edebilirsiniz bununla birlikte çocukların hoşuna gidebileceği eğlenceli çerçeveler kullanabilirsiniz.

Çocuk odasında ayna kullanımı
Çocuk odasında ayna kullanımı

Kadınlar Günü’ne özel ev dekorasyonunda ayna kullanımı fikirlerimizden yararlanarak, bu özel gün için siz de bizi biz yapan kadınlarımıza bir ayna hediye edebilirsiniz.

Kadınlar Günü’nüz Kutlu Olsun.

Dünya Kadınlar Günü
Dünya Kadınlar Günü
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here