Processed with VSCO with c1 preset
- Reklam -

Şubat ayının son günü ile birlikte kış aylarını geride bırakıp ilkbahar aylarının ilki olan mart ayına girmek üzereyiz. Mart ayı denilince akla ilk gelen tabi ki 8 Mart kadınlar günü. Kadınlar günü denildiğin de ise çiçekler vazgeçilmezdir. Neredeyse her evde bir kadın bulunmasından dolayı bu özel günde eve çiçek girmesi muhtemeldir. Çiçekler için en doğru vazo seçimi fikirlerini 8 Mart kadınlar günü özel yazımız ile paylaşacağız.

Evlerdeki vazgeçilmezlerden biri de vazolardır.

En Güzel Hediye Çiçekler

Kadınlar günü özel bir gün olsa da “Kadınları bir gün değil, her gün hatırlanmalı” sözünü akılda bulundurarak bu özel günde de kadınları unutmadan onların değerli olduklarını her zaman  hatırlatmalıyız. Kadınlar günü için hediye olarak en çok tercih edilen çiçeklerdir.  Tabi ki bu çiçekleri sergilemek için bir ürüne ihtiyaç duyulacaktır o da vazolardır.

Doğallığı evde kullanacağınız çiçekler ile sağlayabilirsiniz.

Dekorasyonda Ufak Dokunuşlar Vazolar

Ev ve diğer mekanların dekorasyonunda ufak dokunuşlardan biride çiçekler ve vazolarıdır. Vazolar eve görsellik ve dekorasyon açısından mükemmel artılar kazandırmasının yanında, içerisinde yetiştireceğiniz çiçek ve bitkiler ile doğal ve şık bir ortam oluşturmanızı sağlar. Her tarz dekorasyonda, o dekorasyon tarzına uygun olarak seçilen vazo görmek muhtemeldir.

Her boyutta ve çeşitte vazo bulabilirisiniz.

Vazo Çeşitleri

Vazo denilince akla basit bir çiçek altlığı gelse de aslında vazo geniş yelpazeli bir üründür. Her renk, her çeşit ve her tarz vazo her yerde bulanabilir. Yapısı bakımından; cam, porselen, ahşap ve gümüş, altın görünümlü metal vazo olarak ayrılırken, içine koyulacak çiçeğe bağlı olarak; geniş tabanlı ve ince boyunlu piramit, alt kısmı dar yukarıya doğru genişleyen, silindir ve dört köşe vazo olarak ayrılır.

Altın ve gümüş renkli metal vazolar evinize şıklık katar.

Çiçeklere Uygun Vazolar

Bir de her çiçeğin uyum göstereceği vazo çeşidi ayrıdır. Yapay çiçekler istenilen her vazoda sergilenebilirken canlı bitkiler uyum gösteremeyeceği vazolarda sadece birkaç gün sergilenebilir. Örneğin, Nergis bitkisi, diğer bitkilerden ayrı olarak ince, uzun ve kalın camdan yapılmış bir vazo içerisinde muhafaza edilirken, Fulya bitkisi yüksek, piramit şeklinde ve cam olan vazolarda muhafaza edilmedir.

Ev ve ofislerinizi çiçekli vazolar ile dekore edin.

Doğallık ve Şıklık

Vazolar ilk olarak çiçek sergilemek için kullanılan bir dekorasyon ürünü olsa da günümüzde sadece çiçek değil çeşitli bitki ve yapay süs aksesuarlarının da sergilendiği bir ürün olarak kullanılmaktadır. Sadece ev değil iş yeri dekorasyonunun da vazgeçilmez parçalarından olan vazolar her mekana doğallık ve şıklık katmaktadır.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here