- Reklam -

Kadınların evde en çok vakit geçirdiği bölüm mutfaktır. Günün neredeyse yarısından çoğunu mutfakta geçirir kadınlar. Bu yüzden her kadın için mutfak en özendikleri yerlerden biridir. Bugün Kadınlar Günü ’ne özel olarak, evde en çok vakit geçirilen bölüm olan mutfağı daha da güzelleştirmek için kullanılan süs aksesuarları fikirleri vereceğiz.

Küçük aksesuarlar ile mutfağınızı güzelleştirin.

Dekoratif Mutfak Saatleri

Kadınlar günü mutfakta geçirir desek de, aslında kadınlar mutfakta zaman ile yarışır. Mutfakta ne kadar hızlı ve az zaman harcar ise diğer işlere ve kendisine daha fazla zaman ayırabilir. Tabi bir de yemeklerin, tatlıların pişme süreleri var. Bu nedenle mutfakta saat, bir süs aksesuarından çok ihtiyaçtır aslında. Bu ihtiyacı dekoratif hale getirmek bizim elimizde. Mutfak için çeşit çeşit dekoratif saatler bulunmakta. Örneğin çatal, kaşık ve bıçaklardan yapılmış saatler mutfak için doğru bir aksesuar seçimi olabilir. Sizde bu gibi dekoratif saatleri seçerek mutfağınıza güzellik katabilirsiniz.

Mutfak için yapılan aksesuarları tercih edebilirisiniz.

Tablolar,  Çerçeveler, Duvar Süsleri

Mutfak duvarları genellikle dolaplar ile kaplıdır. Boş alanlar ise diğer taşınabilir dolaplar ile kapatılır. Bu mutfak dekorasyonu açısından son derece yanlıştır. Her yere dolap yapmak yerine kullanışlı dolaplar seçmek hem yerden tasarruf etmenizi sağlarken hem de kullanım açısından size kolaylık sağlar. Böylece boş duvarlarınızı süs aksesuarları ile güzelleştirebilirsiniz. Renkli meyve-sebze resmi olan veya doğa resimleri içeren tablolar kullanabilir, aile bireylerinizin olduğu fotoğrafları koyduğunuz çerçevelerinizi duvarlara asabilirsiniz. Bunun dışında bir de minyatür mutfak gereçlerinden yapılan duvar süslerini kullanarak duvarlarınızı renklendirebilirsiniz. Kadınlar günü de yaklaşmışken bu tip aksesuarlar iyi bir hediye seçimi olabilir.

Duvarlarınızı minyatür mutfak gereçleri ile süsleyin.
Özel mutfak tabloları kullanın.

 

Çiçekler ve Çeşitli Bitkiler

Çoğu insanın mutfağında bir çiçeğe ve bir bitkiye rastlayabilirsiniz. Mutfak dekorasyonun olmazsa olmazıdır çiçekler.  Hatta balkonu mutfağa sahip olan evlerde, mutfak balkonu sera olarak bile kullanılıyor. Eğer mutfağınız küçük ise küçük saksı çiçekleri ya da cam önünü koyacağınız bir dikdörtgen saksının içerisinde maydanoz gibi bitkiler yetiştirebilirsiniz. Hem dekoratif açıdan çok güzel olurken hem de maydanoz ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kadınlar günü için seçeceğiniz çiçeği mutfağa uygun olan çiçeklerden seçebilirsiniz.

Bitkiler ile hem mutfağınızı renklendirin hem de ihtiyaçlarınızı giderin.

8 Mart Kadınlar Günü’ne yaklaşırken bu yazımızda verdiğimiz mutfak süs aksesuarları fikirlerinden yararlanarak hediye seçimi yapabilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here