- Reklam -

Bazı evler, evin baktığı cepheye bağlı olarak gün ışığı almayabilir. Eğer eviniz güneşe bakıyor ve gün ışığı tüm evinizi aydınlatıyorsa şanslısınız demektir. Ancak eviniz ışık almıyor, kasvetli bir ortam oluşuyor ve sürekli ışık yakmak zorunda kalıyorsanız, üzülmeyin. Küçük dekorasyon hileleri ile ferah ve iç açan evlere sahip olabilirsiniz. Sizlere vereceğimiz ışık almayan evler için doğru dekorasyon önerileri ile huzurlu ortamlar yaratabileceksiniz. Kasvetli evlerden kurtulmanın ilk şartı tabi ki dekorasyonda asla koyu renk kullanmamanız. Duvarlar, mobilyalar, perdeler açık renkli olmalı ki ferah bir ortam oluşsun.

Işık almayan odalar için dekorasyon önerileri.

Açık Renkleri Tercih Edin

Aydınlık oda dekorasyonları yapmak ve ışık almayan evler için çözümler üretmek adına duvar boyaları veya duvar kağıtlarını açık tonlardan tercih etmelisiniz. Aydınlığa destek olacak ve daha fazla aydınlık ortamlar oluşturacak renklerin başında saf beyaz renk ve aydınlatma rengi olan bej renk gelir. Bu renkleri evlerinizde tüm odalarda kullanabilir, ışıl ışıl bir ev için ideal aydınlatma sistemlerine destek olacak şekilde kullanabilirsiniz.

Açık renk duvarlar ile ferah bir ortam yaratın.

Zemin Rengi

Işık almayan evlerde zemine döşenecek malzemenin türü, özellikleri, rengi deseni aydınlık bir dekorasyon için hayati öneme sahiptir. Karanlık oda dekorasyonları ve güneş görmeyen evler için çözüm olarak zemine döşenecek ahşap açık renklere ve desenlere sahip olmalı, duvar renkleri ve aydınlatma renkleri ile de şık bir  uyum içinde olmalıdır. Bu tercihler ile  evinizde ışıl ışıl bir dekorasyon yapmış olacaksınız.

Açık renk zeminler ortamı daha aydınlık gösterecektir.

Mobilyalar

Dekorasyon yapacağınız alan içinde kullanılacak mobilyalara dikkat etmek zorundasınız. Bu mobilyaların renkleri odanın ne kadar aydınlık olacağına veya olmayacağına etki edecek faktörlerden biridir. Açık renk ve desenlere sahip koltuklar, orta masalar ve  aksesuarlar ile yapacağınız dekorasyon aydınlık ve ferah bir ortam yaratacaktır.

Açık renk mobilyalar ile ferah ve huzurlu ortamlar oluşturun.

Ve Tabi Ki En Önemli Nokta Aydınlatma

Karanlık ev dekorasyonlarında aydınlatmaya yardımcı olması ve evinizi daha aydınlık bir ev haline getirmesi için çeşitli aydınlatma malzemelerini tercih edebilirsiniz. Lokal aydınlatma malzemeleri yerine tavandan aydınlatma sistemleri karanlık evleriniz için daha doğru bir sistem olacaktır. Aydınlatma olarak hem ana aydınlatmalar olan avizeler yer almalı hem de salonu homojen gün ışığı renginde aydınlatacak ledler yer almalıdır. Bu sayede aydınlık bir salona sahip olabilirsiniz.

güçlü aydınlatma sistemleri ile karanlık ortamları aydınlatın.
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here