- Reklam -

Çocuklarınız için fazladan odanız yoksa ve bir odada birden fazla çocuğun yaşadığı aileler için dekoratif ve kullanışlı dekorasyon örneklerini araştırdık. İşte kardeş odaları için akıllıca döşenmiş, şık ve kullanışlı dekorasyon fikirleri…

kardes-odalari-icin-dekorasyon-onerileri

İki kardeşin aynı odada kalması gerekiyor ve kardeşler için büyük bir odanız yok mu? O zaman odadaki bir köşeyi değerlendirerek uyku alanına dönüştürün. Böylece kardeşler uyurken de birbirine yakın olmuş olacak hem de bu dekorasyon fikri odada yer tasarrufu sağlayacak.

kardes-odalari-icin-dekorasyon-onerileri-2

Ranzalar kardeş odaları için en ideal seçeneklerden. Aynı odanın içinde iki farklı yatak yerine, bir yatağın kapladığı alanda üst üste iki yatak kullanarak çocuklarınız için odalarında fazladan kullanım alanı yaratın.

kardes-odalari-icin-dekorasyon-onerileri-3

İki kardeş aynı odada yaşayacaksa, masa tercihinde iki kişilik masaları tercih ederek her ikisinin de ayrı ayrı ders çalışabileceği bir ortam yaratın.

kardes-odalari-icin-dekorasyon-onerileri-4

Alandan tasarruf sağlayacağınız çözümler ile iki kardeşin birlikte kullandığı odalarda oyun ve eğlence aktiviteleri için daha fazla alan yaratabilirsiniz. Ranza gibi alternatiflerin yanı sıra, üst yatak altı çalışma odası olan bu yatak tasarımlarını da tercih edebilirsiniz.

kardes-odalari-icin-dekorasyon-onerileri-5

Basamak yataklar da kardeş odası dekorasyonu için iyi bir alternatiftir. Böylece hem çocuklarınız bir arada yatmış olur hem de çocuk odasında dekoratif ve şık bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

kardes-odalari-icin-dekorasyon-onerileri-6

Odada yer alan kolonun her iki tarafını değerlendirebilirsiniz. İki kardeş için iki farklı tarafa konumlandırabileceğiniz iki yatak ile alanda da yerden tasarruf edebilirsiniz.

kardes-odalari-icin-dekorasyon-onerileri-7

Açılır kapanır yataklar, kardeş odası dekorasyonu için iyi alternatiflerden biri. Uyku vakti geldiğinde açılan, günün geri kalanında kapanan bu yataklar ile gün boyunca çocuklarınıza oyun oynamak için daha fazla alan olacak.

kardes-odalari-icin-dekorasyon-onerileri-8

4 çocuğunuz ama iki odanız mı var? O halde bir odayı hepsi için bir çalışma alanına, bir odayı da uyku odasına dönüştürerek, kardeş odası dekorasyonuna dekoratif bir çözüm getirebilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here