- Reklam -

Her canlının değerliği olduğu kadar hayvanlarda bir o kadar değerlidir. Günümüzde, evlerin çoğunluğunda evcil hayvan bakımı yapılmaktır. Evde ihtiyaç duyduğumuz her eşya gibi evcil hayvan yuvası da önemli ihtiyaçlar arasındadır. Özellikle geri de bıraktığımız kış mevsimi günlerinde bu bir ihtiyaç değil zorunluluktur.

Evin küçük dostlarına hediye yapımı.

Evcil hayvan yuvası için petshopları ya da evcil hayvan aksesuarları satan mağazaları gezmek zorunda değilsiniz. İhtiyaç duyduğunuz yuvayı kendi evinizde kendiniz yapabilirisiniz. Bugün ki yazımızda sizlere evdeki malzemeler ile kolay kedi, köpek yuvası yapımı fikirleri paylaşacağız;

Eski Bavullarınızı Sıcacık Yuva Haline Getirin

Eskimiş ya da kullanmaktan artık sıkılmış olduğunuz bavullarınızı, sakın atmayın. Yuva yapmak için gerekli olan malzemeler; bavul, battaniye ve minderler. Bavulunuzu duvar kenarına koyup kapağını duvara sabitleyin. Bavulun içine, en alt katına eski battaniyeyi serin ve üzerine minderleri koyun. Evcil hayvan yuvası hazır.

Dostlarınızı her an yanınızda hissedin.

Eskiyen Tişörtleriniz ile Şirin Yuvalar

Eski tişört, 2 adet metal kıyafet askısı, karton ve bant ile kedilerinize şirin yuvalar yapabilirsiniz. İlk önce askılarınızın astığınız uçlarını kesin ve onları yarım çember haline getirin. Sonra, iki askıyı çapraz olarak yerleştirip kesiştikleri noktadan iyice bantlayın. Bantladığınız askılıkları kartonun üzerine koyup, uçlarını kartona bantlayarak sabitleyin. Oluşturduğunuz kasnağı, tişörtün boyun kısmı öne gelecek şekilde tişörtün içine koyun. Kollarını makasla kesin. Tişörtün kol ve alt kısmını dikin. Kediniz için yaptığınız şirin yuva hazır.

Minik dostlarımızın şirin yuvaları.
Minik dostlarımızın şirin yuvaları.

Komidinleriniz Eskidi mi ? Atmayın.

Eskiyen komidinlerinizi, eğer evde evcil hayvan besliyorsanız, sakın atmayın. Çekmecelerini çıkarın, çıkardığınız çekmeceleri zevkinize göre istediğiniz gibi boyayın. Kuruduktan sonra, içerisine eski bir minder ya da battaniye koyun . Ve evcil hayvanlarınız için yuva artık hazır.

Yuvaları evlerinizde kolayca yapabilirsiniz.

Sepet ile Yuva Yapımı

Sepetler evlerde bir çok amaç için kullanabilir. Bu yazıyı okuduktan sonra artık evcil hayvan yuvası olarak kullanacaksınız. Evinizde olan herhangi bir sepeti (çok derin olmayan sepetleri tercih etmeniz hayvanınız için daha kolaylık olacaktır),  yere paralel olacak şekilde yatay pozisyona getirin. İçerisine battaniye ya da bir minder koyun. Sepeti ister o şekilde yere koyun,  ister yerden hayvanlarınızın zıplayabileceği bir yüksekliğe, duvara monte edin. Kolay yapılan yuva artık hazır.

Yaratıcılık ile yuva yapımı

Eskimiş Konsoldan Minik Ev

“Konsoldan ev mi olur ? “ demeyin. Konsolunuzun dolap kapaklarını çıkartın.  Zevkinize göre istediğiniz renge boyayın. İçerisine,  battaniye, minder ya da evcil hayvanınız rahatlığı için istediğiniz diğer aksesuarlardan birini koyun. Artık evcil hayvanınızın rahatça uyuduğunu konsolunuzdan izleyebilirsiniz.

Evlerinizin için minik dostlarınız için evler yapabilirsiniz.
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here