- Reklam -

Kitap okumayı sevenler için nerede kaldıklarını hatırlatacak bir aksesuar; kitap ayracı. Kitapçılarda ve aksesuar mağazalarında bulabileceğiniz bu ayracı fahiş fiyata satanlar da var. Onun yerine evdeki malzemeler ile kendiniz de kitap ayracı yapabilirsiniz. Farklı malzemeler ile yapabileceğiniz birbirinden güzel kendin yap kitap ayracı fikirleri bu yazımızda…

evde-kitap-ayraci-yapimi

Dondurmayı yedikten sonra çöpe atmak yerine kitap ayracına dönüştürmeye ne dersiniz? Desenli bir kağıt ile kaplayarak ya da yapıştırıcılı süsleri yapıştırarak yapabileceğiniz kendin yap kitap ayracı projesi, hem ekonomik hem de eğlenceli bir alternatif.

evde-kitap-ayraci-yapimi-2

Sade bir çubuk kullanmak yerine, bu çubukları boyayarak da kitap ayracına dönüştürebilirsiniz. Eskiden defterlerde kullandığımız sticker’lar, artık kitap ayracı süsüne dönüşüyor. Dilediğiniz figürde sticker’ı kullanabilirsiniz.

evde-kitap-ayraci-yapimi-3

A4 kağıdı ya da karton ve kaplama kağıtlarına bağlayacağınız ip ve ucundaki kağıt süsler ile kendin yap kitap ayracı projesi yapabilirsiniz.

evde-kitap-ayraci-yapimi-4

Evinizdeki malzemeler ile yapabileceğiniz bu tavşan figürlü kitap ayracı, çocukların da çok hoşuna gidecek. Çocuklarınız için yapabileceğiniz bu pratik ayraç için birkaç farklı renkte kartona, gazlı kaleme, kağıda, yapıştırıcıya ve makasa ihtiyacınız olacak. Tavşan figürü yerine canavar figürü, kedi figürü ya da köpek figürü de kullanabilirsiniz.

evde-kitap-ayraci-yapimi-5

Kız çocukları için süslü bir kitap ayracı arıyorsanız, kitapçıları dolaşmak yerine evde kendi başınıza ayraç yapabilirsiniz. Renkli tüller ile atacı sararak sadece birkaç dakikada renkli bir kitap ayracı yapabilirsiniz.

evde-kitap-ayraci-yapimi-6

Kalem şeklinde bir kitap ayracı yapmaya ne dersiniz? Mukavva kağıdını ya da iki katlı karton kağıdını kalem şeklinde kestikten sonra, defter kaplama kağıtları ile kaplayıp üzerini dekoratif kumaş parçalar ile süsleyerek renkli bir kitap ayracı projesi elde edebilirsiniz.

evde-kitap-ayraci-yapimi-7

Evde, bir köşede duran ve kullanılmayan dantel işlemeleri kullanmaya ne dersiniz? Ucuna püskül dikerek kendinize renkli dantel kitap ayraçları yapabilirsiniz.

evde-kitap-ayraci-yapimi-8

Renki karton kağıtlarını dekoratif kitap ayraçlarına dönüştürebilirsiniz. Üzerini dilediğiniz figürler ile süsledikten sonra delgeç yardımıyla üst kısmında yuvarlak oluşturduktan sonra, boşlukta kalan kısma kalın renkli bir ip ya da püskül bağlayarak evde kitap ayracı yapabilirsiniz. Ayracın üstüne dilerseniz sevdiğiniz bir sözü yazabilir, dilerseniz de geometrik şekiller çizebilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here