- Reklam -

Günümüzde oldukça sıklıkla karşımıza çıkan yer ve fazla eşya problemleri  birtakım yöntemler ile çözülebilmektedir. Tabi  bunlardan en tasarruflusu olanları fazla eşyaları çöpe atmak yerine bunları geri dönüşümlü olarak geri çevirmektir. Bu yöntem araların en yapıcı ve eğlenceli yöntemlerden biridir. Bu gün sizlere ise kalemlik yapımı ve poşet saklama konusunda sizlere yardımcı olacak poşetlik yapımını göstereceğiz. Kendin yap bölümümüzde ise daha fazla projeleri bulabilirsiniz.

Kalemlik Nasıl Yapılır?

Kalemlik yapımı için gerekli malzemeler oldukça kolay temin edilebilecek malzemelerdir. Bunlar salça ve yemek konserveleri ve boya veya renkli kağıt süsler kenarlar için ise silikon veya lastikler yeterli olacaktır. Diğerleri ise silikon tabancası ve makas ve bant sizin için yeterli olacaktır. Dünya sorunlarından biri olan atık problemlerine bir nebzede olsa yardımcı olacak aynı zamanda ise hobi haline getirebileceğiniz kendin yap projeleri aynı zaman da eğlencelidir.

Kendin yap kalemlik nasıl yapılır https://dekoroneri.com

Artık kullanılmayan boş konservenizi çeşitli desenler ile süsleyip sivri ve keskin taraflarını ise  lastik ve silikon yardımı ile düzeltip güzel bir kalemlik haline getirebilirsiniz.
Bunun için aşamalar şu şekilde;

  • Konserveyi yada tenekeyi temizleyin çıkarabilecek etiketler var ise bunları sökün.
  • konservenin ağzını törpülemek için törpü bıçağı kullanabilirsiniz. Fakat hiç uğraşmak istemezseniz ağız kenarlarını bantlayıp lastik veya silikon tabancası sayesinde kenarlarını rötuşlayabilirsiniz.
  • İstedğiniz motif veya desenler ile süsleyebilir. Yada hiç uğraşmak istemez iseniz desenli yapışkan kağıtlar satın alarak bu işten rahatlık ile sıyrılabilirsiniz

Artık çalışmalarınızın sonunda güzel bir kalemlik elde edebilirsiniz.

Poşetlik Nasıl Yapılır?

Market çantalarını düzenlemek için dosya klasörleri nasıl kullanılır

 

Ofis ortamında çalışıyor iseniz sıklıkla bulabileceğiniz malzemelerden biri olan dosya klasörleri aslında dosyaları saklamak için kullanılır fakat sizler bunu poşetlerinizi saklamak içinde kullanabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler gayet basit bunlar dosya klasörü ve silikon tabancası genelikle kapı arkası olarak kullanılan poşetlikler gerekli süslemeler ile duvarlara da monte edilebilir. Silikon tabancası ile isteğiniz ve uygun gördüğünüz bir alana yapıştırabilirsiniz.

Daha fazlası için sitemizdeki projeleri ve dekorasyon fikirlerini takip edebilir. Yeni yazıların günceliğini takip etmek için sosyal medya kanalarımızı takip edebilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here