- Reklam -

Kendin yap projeleri her geçen gün daha çok merak uyandırmaya başladı. Hem kolay hem de düşük maliyet ile birbirinden farklı tasarımlar elde edilebiliyor. Evlerde bulunan malzemelerden çeşitli tasarımlar yapılırken aynı zaman da eskiyen atılacak olan eşyaları değerlendirip yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bugün sizlere kendin yap köşesinde mandal ile yapılabilecekleri paylaşacağız.

Mandal ile kendin yap projeleri hem eğlenceli hem de kullanışlı. Mandallar, belki de şimdiye kadar yapılmış en kullanışlı ve ucuz icatlardan biri. Güzel, kullanışlı ve uygun fiyatlı mandalları, çamaşır tutma görevinden terfi ettirebilirsiniz. Tasarım konusunda pek çok örneğin hayata geçirilmesinde uygun olan mandallar, evlerde yeni görevlerine hazır bekliyor. Meyve sepetinden nihaleye, saksıdan mumluğa, askıdan avizeye pek çok tasarıma bu güzel malzemeyi kullanarak ulaşabilirsiniz. Yaparken eğleneceğiniz, kullanırken kendinizle gurur duyacağınız birbirinden şık ve sempatik tasarımlara mandallar ile ulaşabilirsiniz.

Nihale

Mandal ile kendin yap projeleri ile renkli nihaleler çaydanlık ve tencereleriniz için iyi bir ev sahipliği yapacak. Hem dekoratif bir görüntü yaratırken hem de yüzeylerinizi ısıdan koruyacak. Ahşap mandalları tellerinden ayırıp sırt sırta gelecek şekilde ister ip ile ister yapıştırarak birbirine bağlayın. İstediğiniz büyüklükte ve şekilde hazırlayabilirsiniz. Her ortama ve her yüzeye uyum gösterecek olan mandal nihaleleri boyayarak ile de kullanabilirsiniz.

Mandal ile şık nihaleler yapın.

Saksı

Kısa konserve kutularını geri dönüşüm olarak değerlendirebilirsiniz. Son derece kolay bu projede, konserve kutusuna mandalları tutturmanız yeterli. Sonrasında, çiçeğinizi yerleştirebilirsiniz.

Konserve kutularına mandalları takarak saksı yapabilirsiniz.

Meyve Sepeti

Adeta bir sanat eseri görünümündeki meyve sepetini yapmak son derece kolay. Kolay bükülebilir PVC kaplı çelik telin etrafına mandalları tutturun ve dilediğiniz formu verin. Meyve sepetiniz hazır.

Mandaldan meyve sepeti yapımı

Askı

Fularlar, eşarplar, mutfak havluları için de mandalları kullanarak bir askı yapabilirsiniz. Ayrıca mandalları boyayarak bir espri de yakalamanız mümkün. Örneğin piyano tuşlarını andıran bu askı, mutfak dekorasyon fikirleri için harika bir fikir.

Mandallar ile askı yapabilirsiniz.

Mumluk

Konserve kutusundan yaptığınız saksınızı isterseniz mumluk olarak da değerlendirebilirsiniz. Mandallarla çevrelediğiniz konserve kutusunun içine mumları yerleştirin. Yaz akşamlarında balkon ve bahçelerinizin ambiyansını değiştirecektir.

Mandallar ile çok şık mumluklar yapabilirsiniz.

Avize

Mandal ile kendin yap projeleri muhteşem dekorasyon fikirleri sunuyor. Bunların içinde en gösterişlisi avizeler. Hazır satılan avize tellerini kullanabileceğiniz gibi dilediğiniz bir aydınlatma formunu kendiniz de yapabilirsiniz. Mandalları tellerin etrafına dizerek ya da aydınlatma formlarının kenarlarına tutturarak avizenizi kullanılabilir duruma getirebilirsiniz.

Mandal ile farklı tasarımlı avizeler elde edebilirsiniz.
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here