- Reklam -

Evleri oluşturan yapılar duvarlardır. Dolayısıyla ev dekorasyonu duvarlar ile başlar. Duvarların rengine, kullanılan dekorasyon ürününe karar verildikten sonra da geriye duvarları hareketlendirme, süsleme aksesuarları kalır. Duvar aksesuarlarının en çok tercih edilenleri de dekoratif duvar raflarıdır. Raflar, ucu bucağı olmayan tasarımlar ile çeşitliliği oldukça fazla olan bir aksesuardır. Hayal gücünün en eğlenceli yanlarını raf tasarımlarına yansıtabilirsiniz. Sizler için raf yapımı fikirlerini araştırdık. Bu yazımızı okuduktan sonra kendi rafınızı kendiniz yapacaksınız.

Kendi rafınızı kendiniz yapın.

Çekmecelerin Mucizesi Raflar

Eski dolaplarınızın, konsollarınızın ya da komidinlerinizin çekmecelerini artık atmanıza gerek kalmayacak. Sprey boya ve cila ile yepyeni bir görünüm elde ederken aynı zamanda da sıra dışı tasarıma sahip raf yapabilirsiniz. İster küçük boyutlu olsun ister büyük çekmeceleri, raf yapımı olarak istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Eski çekmecelerinizi değerlendirin.

En Sevilen Yaz Aperatifi Dondurmaların Çubuklarını Atmayın

Yazın en sevilen aperatifi dondurmalardır. Yazın o bunaltıcı sıcağında, içinizi serinleten dondurmaların çubukları çok değersiz gelebilir. Aslında değildir. Dondurma çubuklarından bir çok dekoratif aksesuar yapılabilir, bunlardan biri de raflardır. Çubukları istediğiniz geometrik şekli oluşturacak şekilde sıralayın ve uçlarından birbirine yapıştırın. Diğer çubukları da bu çubukların üzerine yapıştırarak kalınlığını ayarlayın. İsterseniz boyayarak isterseniz orijinal renginde kullanabilirsiniz.

Dondurma çubuklarını asla atmayın, biriktirin.

Mutfak Aksesuarı Elek ile Raf Yapımı

Elek eski mutfakların en önemli gereçlerindendi. Günümüzde pek kullanılmayan elekleri büyüklerinizin mutfağında rastlayabilirsiniz. Bu eski mutfak gereci elek ile eşsiz raflar elde edebilirsiniz.

Elekler ile dekoratif raflar elde edin.

Kemerler Sadece Kıyafetler için Kullanılmaz

Kullanmadığınız, sıkıldığınız ya da eskiyen kemerlerinizi atmanıza gerek yok. 2 tane kemer ve bir tane tahta yardımı ile farklı tasarımlı raflar elde edebilirsiniz. Duvarınıza 2 tane kanca çakıp kemerleri bu kancalara asın. Kemerlerin içerisine de tahtayı yerleştirin ve rafınız hazır.

Kemerler ve tahtalar ile dekoratif raflar yapın.

Eski Bavullar ile Vintage Raflar

Eski bavulların yerini yeni fermuarlı ve tekerlekli bavulların almasıyla, artık daha çok dekorasyon için kullanılmaktadır. Vintage dekorların en güzel aksesuarlarından olan bavullar ile raf yapabilirsiniz. Eski bavulu ortasından enine doğru, istediğiniz kalınlıkta kesin ve kestiğiniz yerden duvara sabitleyin. Vintage raflarınız artık duvarlarınızı süsleyebilir.

Eski bavullar ile dekoratif raflar yaparak vintage bir dekor yaratın.

Ahşap Kasa Raf

Ahşap kasalar farklı tasarımlar için en çok kullanılan üründür. Her aksesuarın, her eşyanın yapımında ahşap kasalara sıkça rastlayabilmekteyiz. Raf yapımı fikirlerinde de ahşap kasa en güzel ürünlerden biridir. İster boyayarak, ister orijinal renginde, ister yatay, ister dikey, ister ortadan keserek isterseniz de kesmeden istediğiniz her şekilde duvara monte ederek raf olarak kullanabilirsiniz.

Ahşap kasalar ile raf yapın.
- Reklam -

1 Yorum

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here