- Reklam -

Yatak odanızda size özel, sizin tarzınızı yansıtan, ihtiyaçlarınıza yönelik en doğru dekorasyonu yaratmaya ne dersiniz? Uzun zamandır kullandığınız mobilyalarınızdan, her gün görmeye alıştığınız aksesuarlarınızdan, kısacası yatak odanızdan sıkıldıysanız; kendin yap yatak odası dekorasyonu fikirleri ile ekonomik ve kullanışlı çözümler ile odanızda büyük değişimler yaratın.

kendin-yap-yatak-odasi-dekorasyon-fikirleri

Öncelikle duvarlarda değişimi yaratarak işe başlayabilirsiniz. Yatak odanızın duvarlarını boyatmak için yeterli bütçeniz ve yeterli zamanınız yoksa, o halde ona daha farklı ve yeni bir görünüm katacak detaylar kullanabilirsiniz. İçerisinde eğlenceli ve renkli fotoğrafların olduğu birkaç farklı tabloyu duvarınıza asmak, mekanda değişimi hissetmenizi sağlayacak.

kendin-yap-yatak-odasi-dekorasyon-fikirleri-2

Yastık kılıflarını değiştirmek ve yatağın üzerinde dekoratif minderler kullanmak iyi bir fikir. Bunun için kendiniz de yeni yastık kılıfları yaratabilirsiniz. Eski yastık kılıflarınızdan sıkıldıysanız ve onları yenilemek istiyorsanız, fotoğraftaki gibi bir fikri deneyebilirsiniz.

kendin-yap-yatak-odasi-dekorasyon-fikirleri-3

Çalışma masanızın üzerinde ya da yatak odanızda yerde dekoratif eşyalarınız ya da bakım ürünleriniz için dekoratif ahşap bir sandık yaratabilirsiniz. Bunun için meyve kasalarını kullanabilirsiniz. Dilerseniz bu kasaları beyaz, pembe, sarı, mavi gibi renklere boyayarak da yatak odanızda renkli ve farklı bir görünüm yaratabilirsiniz.

kendin-yap-yatak-odasi-dekorasyon-fikirleri-4

Kendi dudaklarınızı dekoratif bir duvar süsüne dönüştürmeye ne dersiniz? Pembe ve kırmızı tonlarındaki rujlarınızı sürün ve her biriyle büyük bir karton ya da isteğe göre bir A4 kağıdına rastgele öpücükler kondurun. Ardından bu kağıdı çerçeveletip yatak odanızın duvarına asın.

kendin-yap-yatak-odasi-dekorasyon-fikirleri-5

Eski bavulunuzu boyayıp yeni bir yatak odası aksesuarına dönüştürmeye ne dersiniz? Nostaljik görüntüsü ve beyaz rengi ile kendin yap yatak odası dekorasyon fikirleri arasında bu bavul da yerini alıyor.

kendin-yap-yatak-odasi-dekorasyon-fikirleri-6

Eski kahve tabağını dekoratif bir kaseye dönüştürmeye ne dersiniz? Şu fikir de hoşunuza gidebilir; porselen bir çerez kasesini dilediğiniz bir renge boyayın. Gelişigüzel birkaç kat boyadıktan sonra üst bölümdeki çizgi kısımları da sezonun modası olan metalik renkler ile boyadıktan sonra iki renkli güzel bir kase elde edeceksiniz. Bu kaseleri yüzükler ya da mandal tokalarınız için dekoratif kaselere dönüştürebilirsiniz. Biraz yaratıcılık, biraz malzeme ve biraz da örnek fikirler ile yatak odanızda yepyeni bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here