- Reklam -

Yeme-içme hayatın sürdürebilirliğini saylayan en temel ihtiyaçtır. Bu nedenle mutfaklar evlerdeki en önemli yerlerden biridir. Özellikle bayanlar evde geçirdikleri zamanın bir çoğunu mutfakta geçirdikleri için, onlar için çok özel bir alandır. Mutfak yemeklerin hazırlandığı bölüm olduğu kadar yemeklerin yenildiği de alandır. Özellikle aile bireylerinin birlikte yemek yedikleri, keyifli sohbetler ettiği yerdir. Tüm bunları sağlayan aracı, mutfak masasıdır. Mutfak dekorasyonunun en önemli elemanlarından biri mutfak masasıdır. Her mutfağa uyacak masalar ile mutfağınızı daha keyifli hale getirebilirsiniz. Bugün sizler için araştırdığımız mutfak masası fikirlerini paylaşacağız.

Mutfak masası dekorasyonun en önemli parçasıdır.

Keyifli Köşeler

Köşe takımları ile keyifli ve ferah bir mutfak oluşturabilirsiniz. Mutfağınız bu masa türü için müsaitse ya da sıfırdan mutfak yapacaksınız önerimiz, tercihinizi kesinlikle köşe takımından yana kullanmanız. Bu takımlar mutfaktaki alanı öldürmez, aksine daha ferah ve hareket özgürlüğü sağlar. Ayrıca köşe takımları, diğer tasarımlara göre daha fazla kişinin oturup yemek yiyebileceği bir mutfak masasıdır.

Köşe takımı mutfak masası ile alanlarınızı genişletin.

Mutfak Masası Kullanılamayacak Dar Alan

Mutfağınız oldukça küçük ve siz yemeklerinizi mutfağınızda yemek istiyor ama küçük olduğu için masa kullanamıyorsanız, üzülmeyin. Açılır-kapanır masalar ve tabureler ile bu dertten kurtulabilirsiniz. Açılır-kapanır masaları yemek yerken açıp, daha sonra katlayıp kapının arkasına koyabilirsiniz. Tabureleri de aynı şekilde üst üste geçirip kapı arkasında saklayabilirsiniz. Böylelikle hem mutfağınızda yemek yiyebilecek hem de mutfağınızda özgürce hareket edebileceksiniz.

dar mutfaklarınız için açılır-kapanır masaları tercih edin.

Dekora Uygun

Mutfak dekorunuza uyacak masaları tercih ederseniz, mutfak dekorasyonunu oldukça zengin gösterebilirsiniz. Örneğin, ahşap mobilyalardan oluşan mutfağınız var ise bu mutfağa plastik masa kullanmanız dekoru basitleştirir. Yine ahşap mobilyalara uygun ahşap mutfak masalarını kullanabilirsiniz.

Mutfak dekorasyonuna uygun masaları tercih edin.

Hem Tezgah Hem Masa

Mutfak tezgahlarınızı biraz uzatarak aynı zamanda mutfak masası olarak da kullanabilirsiniz. Tezgahın dış tarafında koyacağınız dekoratif sandalyeler ile masanızı oluşturabilirsiniz. Bu tezgah masalar alandan tasarruf etmenizi sağlarken aynı zamanda da modern bir mutfak dekorasyonunuza sahip olmanızı sağlayacaktır.

Hem mutfak tezgahı hem de mutfak masası olan tasarımları tercih edebilirsiniz.

Duvar Masaları

Dar alanlar için duvara monte edilen mutfak masalarını da tercih edebilirsiniz. İstediğiniz zaman açıp masa konumuna getirip, istediğiniz zaman kapatarak alanınızı genişletebilirsiniz. Bu mutfak masaları ile masamı nereye koyup saklayabilirim diye de düşünmenize gerek kalmayacak.

Kanır duvar masası ile alandan tasarruf edebilirsiniz.
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here