- Reklam -

Yaz bitti diye balkonda oturma keyfinden mahrum kalmayın. Açılır kapanır cam sistemleri sayesinde bahçenizi keyifli bir kış bahçesine dönüştürebilir, soğuk havalarda bile ısıtıcı kullanarak balkonunuzda sıcacık oturabilirsiniz. Kahvenizi içerken, dergi okurken ya da ailenizle sohbet ederken sonbahar-kış aylarında balkonunuzu nasıl dekore edebileceğinizi düşünüyorsanız, size ilham verecek 7 balkon dekorasyonu fikri bu yazımızda…

kisin-balkon-dekorasyon-fikirleri

Kış kendini iyice hissettirmeye başlamış, yılbaşı da yüzünü göstermişken, kapalı bir balkonunuz varsa, yılbaşı temalı bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Cam ağacını anımsatan canlı ve yapak saksı çiçekleri, tavan da yılbaşı ağacını süslemek için kullanılan ışıklandırmalar ve etrafta kullanacağınız dekoratif mumlar ile kış konseptine uygun tüylü koltuk minderleri ve balkon halısı kullanarak kış sezonuna uygun bir balkon dekorasyonu yaratabilirsiniz.

kisin-balkon-dekorasyon-fikirleri-2

Soğuk havalarda balkon keyfi olmaz demeyin. Yanınızda ısıtıcı, üzerinizde kalın hırkalarla akşamları terasta gökyüzünü izleme keyfi bir başka olacak. Sıcak yaz günleri için aldığınız hasır bahçe takımını, tüylü örtüler ve rahat minderler ile tamamlayarak kış sezonunda da kullanın.

kisin-balkon-dekorasyon-fikirleri-3

Balkonunuz küçükse üzülmeyin, iki adet hasır bahçe koltuğu ve küçük bir sehpa, balkon keyfi yapmanıza yetecek. Yağmurdan ve soğuktan korunmak için katlanır camlardan taktırabilirsiniz. Karlı havalarda balkonda karın yağışını izlemek ve ağaçların karla kaplandığını görmek size ayrı bir huzur verecek.

kisin-balkon-dekorasyon-fikirleri-4

Çok küçük balkonlar da doğru değerlendirildiğinde keyifli bir yaşam alanına dönüşebiliyor. Dekoratif mumlar, rahat bir minder ve küçük bir sehpa ile yaz-kış keyif yapabileceğiniz bir balkon dekore edebilirsiniz.

kisin-balkon-dekorasyon-fikirleri-5

Kışın balkon dekorasyonlarına baktığımızda, balkon sandalye ve koltuklarında genellikle tüylü minder ve örtülere rastlıyoruz. Hem dekoratif bir görünüm yaratan hem de soğuk havalarda sizi ısıtacak bu minderleri siz de balkonunuzda kullanabilirsiniz.

kisin-balkon-dekorasyon-fikirleri-6

Balkona yaptıracağınız boydan boya katlanır camlar, hem manzaranızı engellemeyecek hem de en soğuk havalarda bile balkon keyfi yapmanızı sağlayacak.

kisin-balkon-dekorasyon-fikirleri-7

Kışın da balkon keyfi olur mu demeyin. Tüylü bir minder, üzerinizde kalın bir şal, elinizde sıcak bir çal ve dışarıda keyifli bir kar manzarası kışın da balkon keyfi yapmanızı sağlayacak. Açık bir balkonunuz varsa, soğuk havalarda yağmur alabileceği için kışın balkonunuzda portatif ürünler tercih edin. Katlanır sandalyeler kış ayları için iyi bir seçim.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here