- Reklam -

Adından da anlayabileceğiniz üzere; genellikle bahçeli evlerde ya da bahçe dublekslerinde bulunan; yerlere kadar uzanan camları ile sonbahar-kış aylarında da bahçe keyfinden mahrum kalmak istemeyen aileler için şık bir mekan yaratan kış bahçeleri, doğru dekore edildiğinde hem kullanışlı hem de rahat bir ortam yaratıyor. Evinde kış bahçesi olanlar için, son zamanlarda gördüğümüz en güzel örnekleri ve kış bahçesi dekorasyon önerilerini bu yazımızda derledik…

kis-bahcesi-dekorasyon-ornekleri

Kış bahçesinin en önemli özelliği hem tavanda, hem de manzaraya doğru otururken karşıda boydan boya uzanan camlardır. Böylece mekanda hem balkon havası yaratılır hem de kışı bahçe ortamında geçirme fırsatı yaratır. Büyük bir terasınız varsa, açılır kapanır camlar ile mekanı soğuk havalarda kış bahçesine, yazın keyifli bir terasa dönüştürebilirsiniz. Rahat ve konforlu koltuklar, kış bahçesinin olmazsa olmazıdır. Koyu renkler yerine toprak, gökyüzü ve doğa renklerini kullanmanız, kış bahçesi dekorasyonu için daha iyi bir seçim olacaktır.

kis-bahcesi-dekorasyon-ornekleri-2

Kış bahçesini, akşamları aile yemeğini yemek ya da misafirleri ağırlayacağınız bir mekana dönüştürmek isterseniz, bu tarz bir dekorasyondan yararlanabilirsiniz. Doğal ve yapay çiçekler ile süsleyebilir ya da bahçeli bir eviniz varsa, mekanın önünü çiçeklerle hareketlendirerek doğal bir ortam yaratabilirsiniz.

kis-bahcesi-dekorasyon-ornekleri-3

Camların önünü değerlendirmek, tıpkı iç mekanlarda olduğu gibi kış bahçesi gibi alanlar için de doğru bir seçim. Dışarıyı seyretmekten keyif alıyorsanız, bir odanızda boydan boya camlar kullanarak, kış bahçesi tarzında bir mekan yaratabilirsiniz.

kis-bahcesi-dekorasyon-ornekleri-4

Minimal detaylar ile kış bahçesini hem lüks hem de konforlu bir alana dönüştürebilirsiniz. Bahçe mobilyalarını kullanacağınız kış bahçesini, açılıp kapanan camlar sayesinde her mevsim vakit geçirebileceğiniz bir mekana dönüştürün.

kis-bahcesi-dekorasyon-ornekleri-5

Bahçe mobilyaları ile şık ve konforlu bir kış bahçesi dekorasyonu daha. Hasır mobilyalar ve çizgili bir kilim ile otantik bir ortam yaratabilirsiniz. Siyah beyaz ikilisine renk katmak için doğanın renklerini kullanabilirsiniz.

kis-bahcesi-dekorasyon-ornekleri-6

Fotoğraftaki gibi ağaçlara bakan bir kış bahçeniz varsa, manzarayı bozmayacak minimal detaylar kullanmalısınız. Rahat bir kanepe, küçük bir masa ve dekoratif aksesuarlar, bu tarz bir kış bahçesi dekorasyonu yaratmak için yeterli olacak.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here