- Reklam -

Kış ayların da kronik bir şekilde hastalıklar ve depresyon halleri ile uğraşmaktayız bundan dolayı kış boyunca kendimizi dinç tutmak isteriz. Kendimizi dinç tutmamızın yolları ise düzen beslenip düzenli yaşam sağlamaktır. Tabi bir de her ne kadar ufak bir detay olarak takılsa da aslında yeri oldukça önemli olan madde ise etrafınızın ve ortamınızın değişikliğidir. Ortam değişikliği kışın sizi ruh halinizi dengeleyecek basit dekorlar gerek basit değişikler ile sizi bir adım öteye taşıyacak aynı zamanda ise bu depresif halden korumuş olacaktır. Kış denince aklımıza her ne kadar kahve kitap ve battaniye üçlemesi gelse de bunlardan oldukça fazlası bu yazımızda olacaktır. Sizlere bu gün yazımızda kışın dekor ve dekorasyon fikirlerimizi liste halinde sizlere sunmaktayız. Böylelikle kışın ve kış sezonun dekorasyonu hakkında ilham ve fikir edinmenize yardımcı olması amaçlıyoruz.

Kitap ve Kütüphane

kış ev şartları kitapları

Yazımızın başında dediğimiz gibi kitap ve kitaplar kışın olmazsa olmazlarından bir tanesidir. Sizleri bu soğuk kış günlerinde sürekliliği olan ve aynı zamanda içinizi ısıtacak serüvenlere götürecek olan kitaplarınız kış boyunca yanınızda ve ortamınızda eksik etmemeniz gerekir. Genelikle sosyal kültür ve sosyal medyanın bize anımsatığı olaylardan olan battaniye kitap ve kahve üçlemesi her ne kadar alışagelmiş olsa da oldukça çekici durmaktadır. O zaman sizlere iyi okumalar şimdiden…

SAKİNLEŞTİRİCİ ORTAM AYDINLATMASI

kış şartları aydınlatma

Kış geldiğin de kendinize samimi ortam yaratmak için kaçınılmaz bir fırsat doğmaktadır. Soğuk kış günlerinde oldukça sık aranan sıcak ve samimi ortamı kendi evinize bir kaç yöntem ile oluşturabilirsiniz. Bunun için evinizin aydınlatmasında ufak bir değişikliğe girerek ve mumları kullanarak oluşturabilirsiniz. Bunun yanında eğer kokusundan hoşnutluk duyuyor iseniz tütsü gibi kokuları veya kokulu mumlar da işinizi görebilir atmosferin sıcaklığını artıran etkenler haline gelebilir.

Diğer Ufak Detaylar

kış ev şartları karışık dokular

Kış dekorasyonu için dekorlarda dikkat etmeniz gereken konulardan bazıları; Yumuşak dokulu ürünlere önem vermeniz. Varsa eğer yada imkanınız var ise rahat bir koltuk veya kızaklı bir koltuk alarak ortamda ki  atmosferi gayet tadını çıkarabilirsiniz.

Kış dekorasyonu için daha detaylı bilgi edinmek isterseniz Buradan diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

 

 

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here