Tatiller bitti ve rafa kaldırıldı, Peki, bu durumda depresyona girmek için ne yapalıması gerekir. Tabi ki de yeni bir dekorasyonlar. Peki neler yapabiliriz? Bir kış gösterimi oluşturun. Tarzınız ne olursa olsun, aşağıdaki fikirler, renkleri, dokuları ve mevsimi güzel yansıtan doğal unsurları kullanarak bir dağ  evi gibi sıcak bir ortam oluşturabilirsiniz.

Şömine Rafınızı Düzenleyin

oldukça pamuklu kök kış mantel alternatifi
- Reklam -

Böyle bir kış şömine rafı oluşturmak. Eğer kış renkleri ve mevsimlik dokular ve çizgilerle oynamak bir çocuk oyuncağıdır.

Kış dekoru, krem beyazlar, buz gibi maviler ve sıcak, odunsu tonları her zaman ana renkleriniz olsun. Bulanık pamuk sapları ve çarpıcı çam kozalakları gibi doğal elementler ile görsel ilgiyi çekmektedir. Bunu bilmenin başka bir iyi yanı, ise ortamdaki soğukluğu bir nebze görsel anlamda sıcaklaştırmak.

Ahşap Boncuklar

kış mantel için ahşap boncuklar

Bazen en basit fikirler de en iyisidir. Inspired by Charm’da Michael tarafından tasarlanan bu ahşap boncuklu garland projesi  , renk sıçramalarına sahip bir kış mantığını benimsemenin kolay bir yoludur.

En zanaat mağazalarında büyük boyutlu ahşap boncuklar satın alabilirsiniz. Ve bunları  güzel sıcak tonlar ile boyayarak kişileştirebilirsiniz.

Bir Örnek Verelim…

vintage kuşlar kış mantel

Koyu mavi bir mumluk (sağda gösterilen) onun tarzdaki mantığının arkasındaki ilham kaynağıydı. Kış dekorasyonu,bu tonlar aslında gökyüzü deniz gibi birçok şeyi anımsatığı içn kullanılmasında fayda var. Ardından, renk geçişlerini sabitlemek için bir retro kuş haritası asılı. Bir çift asma çelenk,ile bu güzel duvarı taçlandırmak ise ayrı bir olay. Son süsleme bezemelerinde dekoratif cam şişeler, bahar benzeri yeşillikler ve sahte çiçeklerle bir huş ağacı kabuğu ile güzel bir görünüm elde edilmiş olunur.

Ağaç  Çelenkler

kolay kış mantel çelenk

Daha önce bahsettiğimiz, büyük bir dekoratif objenin bir ortamın büyüsüne resmen demir attığını belirtmiştik. Kış dekorasyonu için etrafına döşeme yaptığı bu çelenk aslında zanaat malzemelerini kullanarak yaptırıldı. Huş ağacı dalları, çam kozalakları ve fakir yaprak dökmeyen bitkiler mevsimsel cazibesini yitiren ek unsurlardır. Kitaplara dikkat et? Daha düzgün bir görünüm elde etmek için dikenleri içeri doğru çevrildi.

Sizlerde kışın o depresif havasını üzerinizden atmak için sizlere dekoratif öneriler sunduk karamsar olmamaya dikkat edin.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here