- Reklam -

Mart ayı ile birlikte İlk bahara giriş yapmış bulunmaktayız. Yazın habercisi olan bahar  ile birlikte bir çok hazırlık yapılmaktadır. Bunların en başında tabi ki bahar temizliğidir. Gardıroplarda ki kıyafetlerin düzenlenmesi bunlardan bir tanesi. Kışlıkların yerine yazlık kıyafetlerin yerleştirilmesi herkesin gözünü korkutan bir durumdur. Bunların temel sebeplerinden biri depolama ve saklama alanların yeterli olup olunmamasıdır. Basit ve pratik çözümler ile kullanmayacağınız kıyafetlerinizi kolaylık ile depolayabilirsiniz. Bunların yanında kıyafetlerinizi saklarken kıyafet ömürlerini kısaltmayacak yöntemler ile ise sağlıklı bir muhafaza tekniklerini bu yazımızda anlatacağız.

Bunlar için ilk işiniz bir iş planı oluşturmanızdır. Yapacağınız, yapılacaklar listesi ile  iş bölümlerini kolaylık analiz edip işinizi takip edilebilir hale getirin. İş kısımlarından gardıroba geldiğinde ise paltolarınızı ve kazak gibi kalın yaz için gerek duymayacağınız kıyafetlerinizi seçip ayıklayın. Bunlarla birlikte aynı işlemi ayakkabılarınız için de uygulayabilirsiniz.

Saklama Yöntemleri Nelerdir?

Eğer kıyafetlerinizin alanı oldukça kaplayacak hacme sahip ise hacmi küçültmenin birkaç yolu bulunmaktadır. Saklanmadan önce kıyafetlerin temizlenmesi ve kuru bir halde olması gerekmektedir. Böylelikle kıyafetleriniz temiz ve steril bir ortam durması  kıyafet ömrünüzü uzatıp kaliteli bir saklama sağlanmış olacaktır.

Vakumlu Poşet

Vakumlu poşetler sayesinde kıyafetlerinizin arasındaki hava boşluklarını kapatır. Bu sayede ise fark yaratacak bir hacim küçülmesi sağlanmış olur. Vakumlu poşetler kolay temin edilebilir ve basit bir elektrikli süpürge ile havası alınıp hazır hale getirilebilir. Kullanım alanı seyhat edenler tarafından kullanılan ürün kıyafet muhafaza etmek içinde kullanılabilir.

Kullanılmayan Valizler Ve Çantalar

Kışlıkları kaldırmak ve bahar hazırlığı için kolları sıvadınız. Ardından kıyafetlerinizi ayıklayıp depolayacak alan aramaya başladınız. Fakat, eşyalarınızı depolayacak bir alan olmadığınızı fark etmeniz? Hiç problem değildir. Alternatif çözüm yöntemleri ile bu sorun oldukça basit çözülebilir. İlk olarak dolaplarınızı depolama alanlarını tekrar gözden geçirin. Eğer ki, yer sorunu hale devam ediyor ise  boşta duran valiz çantalarınızın içlerini kıyafetlerinizi koyarak rahatlık ile muhafaza edip ayrıyeten tozdan ve dış etkenlerden koruyabilirsiniz.

Bu şekil pratik bilgiler ve kısayollar ile sizde kıyafetlerinizi depolayıp yaza hazırlık yapabilirsiniz.

 

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here