kitap okuma alanı,kitap,kütüphane, kitap okuma köşesi oluşturma
- Reklam -

Kitap okumak dünyada ki en rahatlatıcı aktivitelerden bir tanesidir. Bundan dolayı bir çoğumuz kitap seçimini iyi yapmaktadırlar. Fakat, kitap seçmek kadar önemli olan bir neden daha bulunmakta. Bu ise kitap alanını iyi seçmektir. Çünkü, karşısında yaklaşık 3-4 saat aralıksız ve soluksuz okuyacağınız bir kitap olduğunu düşündüğünüz de konfor alanınız bununla doğru orantılı olacaktır. Kitap okuma alanı derken aklınıza hemen kanepe ışık ve kahve üçlemesi gelebilir. Fakat, bunu ev de kalıcı bir yer haline getirmek sizi kitap okumaya daha da teşvik edecek bir durum haline getirecektir. Aynı zaman da kitap okuma köşesi oluşturmak iç dekorasyona büyük bir artı sağlayacaktır. Eğer, kitap okuma köşesi oluşturma ile ilgili pek fazla bilgiye sahip değil iseniz bu yazı tam size göre…

 

İlk olarak elinize bir kalem kağıt alıp ne gerekli olduğunu listeleyecek bir çalışma ve plan listesi oluşturun. Genelikle kitap okuma yerleri oturma odası veya da yatak odası tercih edilir. Fakat, sıcak iklimli bir yerde yaşıyor iseniz balkona da yapmak oldukça eğlenceli olabilir. Alanı belirledikten sonra tasarım ve dekorasyon kısmını da dikkat etmeniz gereken bir kaç noktalar bulunmaktadır. Bunlar iç dekorasyonun uyumu, kitaplığın ve koltuğun hacminin uygunluğu ve gerekli renk ışık ayarlamaları bu üç temel sisteme uyulduktan sonra elbete ki eşsiz bir kitap okuma köşesi oluşturmuş olursunuz.

Dekorasyon Önerileri;

1- Pencere Önünde  Kitap Okuma Alanı

kitap okuma köşesi kitap dekorasyonu

Pencere önüne bir koltuk ile gerçek güneş ışığı ile kitap okuma keyfi sürebilirsiniz. Böylelikle kitap okuma alışkanlığınızı arttıracak, kitap okuma isteği uyandıran bir köşe elde etmeniz mümkün.

2- Kuytu Köşe Bir Alana Yerleşme

İç dekorasyon fikirlerinden en ilginç olanlardan ise oda bölmesi hazırlayarak bir çalışma alanı veya kitap okuma alanı oluşturmaktır. Oda bölmesi hazırlamak her ne kadar karışık gelse de basit tahta paletlerden oda bölmesi dahi oluşturabilirsiniz. Kendinizi yalnız hissedeceğiniz bir alan konsantrasyonunuzu artıracaktır ve dikkat dağıtacak az unsur bulunmaktadır.

3- Merdiven Altlarını Kullanmak

kitap okuma yeri oluşturma

Boş kalan merdiven altlarınızı bir koltuk kitaplık ve ışıklandırma ile uzun vakitler geçirebileceğiniz kitap okuma sahası oluşturabilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here