- Reklam -

Banyo, dekorasyonda en zorlanılan alanlardan biridir. Temizlik ve hijyen ihtiyaçlarının giderildiği alan olmasından kaynaklı, temizliği ve ferahlığı yansıtan dekorları kullanılması çok önemlidir. Genellikle temizliği temsil ettiği için beyaz renk kullanılsa da artık banyolarda renklenmeye başladı. Çeşitli aksesuarlar ile şık ve spor banyo dekorasyonları elde edilebilir. Düşük maliyet ve kolay malzemeler ile kendin yap banyo aksesuarları fikirlerini sizlere sunuyoruz.

Aksesuarlar ile banyonuzu zenginleştirin.

Aynalara Hareket Katın

Banyoların olmazsa olmazıdır aynalar. Adeta bir ihtiyaç haline gelmiştir artık. Banyonuzdaki aynanızdan sıkılmış ya da gösterişli bir çerçeve almak istiyor olabilirisiniz. Bunun için mağazaları gezmenize gerek yok. Boncuk, taş, mozaik plakalar gibi ürünler ile aynanızı çok şık hale getirebilirsiniz. Örneğin, yapı marketlerden alacağınız minik taşları silikon yardımı ile aynanızın etrafına sıralı bir şekilde çerçeveliyerek yapıştırabilirsiniz.

Aynanızı kendiniz tasarlayın.

Eğlenceli Çamaşır Makineleri

Çamaşır makinesi beyaz eşya grubunda olup genellikle düz beyaz renktedir. Günümüz tasarımlarında farklı renklerde çamaşır makineleri de tasarlanmaktadır. Ama siz beyaz makinenizi daha eğlenceli ve dekoratif bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız kolları sıvayın. İstediğiniz renk boya ya da kalın uçlu asetat kalemi ile istediğiniz desenleri çizebilir farklı tasarımlar yaratabilirsiniz.

Çamaşır makinenize çizeceğiniz desenler ile eğlenceli bir hava yaratın.

Banyo Paspasları ile Kendinizi Sahilde Hissedin

Banyo aksesuarları olarak paspaslar önemli detaylardandır. Duştan çıktıktan sonra kaymamak ya da yerlerin ıslanması için kullanılır genellikle. Kaymaz mat ve sahil taşları ile duştan her çıktığınızda kendinizi plajda hissedeceksiniz. Kaymaz matın üzerine sahilden topladığınız (daima yatay ve üzeri düz taşları tercih edin ) ya da yapı marketlerden aldığınız taşları, aralarında boşluk olmayacak şekilde silikon ile yapıştırınız. Değişik ve size sahil hissi verecek olan paspasınız kullanıma hazır.

Taş paspaslar ile kendinizi sahilde hissedin.

Saç Kurutma ya da Fön Makinesi Dağınıklığından Kurtulun

Saç kurutma makinelerine banyolarda asla bir yer bulanamaz. Nereye konulursa konulsun dağınıklık olarak göze batar hep. Vereceğimiz fikir ile bu dertten tamamen kurtulacaksınız. Yapı marketlerden kolaylıkla bulabileceğiniz bir pvc çatal boru alın. Bu boruyu istediğiniz ya da banyo aksesuarlarına uyacağını düşündüğünüz renge boyayın. Silikon ile tezgahınızın köşesine sabitleyin ve saç kurutma makinenizi dağınıklıktan kurtararak içine koyun.

Pvc boru ile fön makinesi dağınıklığından kurtulun.

Çok Amaçlı Sepet

Banyo Aksesuarları arasında sepetlere sıkça rastlanmaktadır. Bu sepetlerin bir çok kullanım amacı olduğu gibi dağınıklığı toplamak için eşsiz bir aksesuardır. Mağazalardan sepet aramak yerine kendi sepetinizi kendiniz yapabilirsiniz. Evinizde bulunan yoğurt kabı, kova, eski sepet ya da mukavva kutuyu hasır ip veya halat ip alarak silikon ile bu kutuların etrafına dolayarak yapıştırın. İster içerisine kumaş koyarak ister poşet koyarak kullanın. Çok amaçlı sepetinizi istediğiniz amaç için kullanabilirsiniz.

Evdeki eski malzemeler ile çok amaçlı sepetler oluşturabilirisiniz.
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here