- Reklam -

Her evde mutlaka bulunan eşyalardan olan tekli koltuklar ev bireylerine oldukça rahat ve konforlu bir alan oluşturmaktadır.  Tekli koltuk seçimlerinde en başında nasıl bir özeliklere sahip olacağını belirlemektir. Tekli koltuk türleri oldukça fazladır bundan dolayı karar vermeniz biraz zordur. Bunun için en basit yöntem evinize veya odanıza göz atıp hayal ettiğiniz koltuk türünü satın almaktır. Yada mobilya mağazalarından deneyerek ve bilgi alarak da gerçekleştirebilirsiniz. Eğer, her hangi bir fikriniz yok ise  sizlere bu makalede  koltuk türlerini ve koltuk seçimleri nasıl olacağı hakkında bilgiler sunacağız. Bu sayede kolay bir şekilde eviniz veya odanız için tekli koltuk seçimi yapabilirsiniz.

Seçim yapılırken nelere dikkat edilmelidir? 

Koltuk tercihi yaparken ilk önce evdeki  dekorasyon renklerine dikkat edin. Ardından tekli koltuğun amacına göre konumlandıracağınız alanı belirleyin böylelikle boyutlarını ve niteliklerin genel hatlarını kafanızda canlandırabilirsiniz. Misal, tekli koltuk seçimini kitap okuma köşesi olarak kullanacaksanız eğer rahat ama fazla rahat olmayan bir koltuk seçimi uygun olacaktır. Tabi bu tarz genel hatları belirlemek için ise koltukların türlerin bilinmesi gerekir.

Ayaklı  Klasik Koltuklar  

Ayaklı klasik koltuklar klasik ve vintage görünümü ile vintage ve klasik dekorasyonlar için gayet uyumludur.  Ufak bir odanız ve eviniz bulunuyor ise  evinizin daha geniş görünmesini  sağlayacak böylelikle ufak  evinizin dekorasyonuna artı puan ekleyecektir.

Kızaklı Sallanan Koltuklar

Kitap okuma köşesi  için gayet ideal olan ve oldukça konforlu olan sallanan koltuk bütün dekorasyon tarzları ile gayet uyumludur. geniş bir alan ihtiyacı duyan tekli koltuğun yeri seçilirken payları hesap edilmesi önemlidir. İç dekorasyonda olduğu gibi balkon ve bahçe tarzı dış mekanlarda da kullanılabilir.

Modern Tasarımlara Sahip Koltuklar

Modern ve çarpıcı tasarımlara sahip olan koltuklar pek fazla tercih edilmese de oldukça estetik durmaktadır. Minimalist ve modern tarzda tasarımlara sahip olan odaların veya evler için gayet uygundurlar. Geometrik desenler yada metalik renklere önem verdiğiniz bir dekorasyona sahip mekanlarda kullanabileceğiniz bir koltuktur.

Bunun gibi oldukça fazla koltuk çeşitleri bulunmaktadır. Hızlı karar vermeyip temkinli bir şekilde düşünmek sizin ve eviniz için doğru bir karar olacaktır.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here