- Reklam -

Koltuk takımları salon dekorasyonundaki kaliteyi ve tarzı belirleyen en önemli parçadır. Kaliteyi, lüksü ve modernliği salona taşıyan yol, stil sahibi mobilyalardan geçiyor. Stil sahibi mobilyaların en eskisi ve en popüleri ise Chester Koltuk. Evrensel adı ChesterField olan ama ülkemizde kısaca Chester olarak kullanılan koltukların tasarımı, kökeni 1800’lü yıllara dayanan bir geçmişe sahiptir. Aradan geçen bu zaman içerisinde popülerliğini hiç bir zaman kaybetmeyen, şıklığını ve kalitesini farklı formlarla devam ettiren, nadir tasarımlar arasında gösterebiliriz.

Chester koltuklar ile şık bir ortam yaratın.

Chester koltuk, ağır ve klasik duruşu ile evlere lüks bir görünüm kazandırırken şık bir hava yaratır. Bu koltukların en mükemmel özelliği her tarz dekorasyona uyum sağlayabilmesidir. Ev dekorunuz ister klasik, ister modern, ister vintage olsun aklınıza gelebilecek her tarz dekorasyonda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Önceden, sadece aşırı lüks evlerde rastladığımız chester koltuklar artık her evde her dekorasyonda karşımıza çıkabiliyor.

her dekorasyon tarzında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bu tasarımların en belirgin özellikleri, kapitoneli olmalarıdır. İlk tasarımı itibari ile deri olarak tasarlanan Chester koltuklar, zaman içerisinde farklı kumaş seçenekleri ile ev ve ofis dekorasyonlarında yerlerini aldılar. Örnek verecek olursak, kadife, nubuk gibi kaplamalara sahip olan tasarımlar aynı zamanda, patchwork, retro gibi akımlara hitap edebiliyor.

Takım olarak değil farklı tasarımlı koltuklar ile kombinleyebilirsiniz.

Chester Koltuklar Nasıl Tamamlanır?

Chester koltukları takım olarak kullanabilirken ayrı olarak farklı mobilyalar ile de kombinleyebilirsiniz. Nasıl mı ? Üçlü bir chester koltuğu 2 farklı berjer ile tamamlayabilirsiniz. Birden fazla chester koltuğa sahipseniz, bu koltukları karşılıklı olarak simetrik bir şekilde yerleştirerek de hoş bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Chester koltukları karşılıklı koyarak değişik bir hava yaratabilirsiniz.

Chester koltuk denildiğinde herkesin aklına ağır ve klasik salonlar gelir. Oysa ki yapısı olarak klasik bir koltuk olsa da renkli halılar, renkli yastıklar ve modern aksesuarlar ile klasik tarzını değiştirebilirsiniz. İster renkli ister desenli dekoratif yastıkları kullanabilirsiniz fakat bu yastık sayılarını abartmamak gerekir. Fazla yastık ile koltuğun özelliğini kapatabilirsiniz.

Chester koltuklar köşe takımlarında da mükemmel bir tasarım oluşturuyor.

Koltuk tercihlerinde görüntüleri olduğu kadar rahatlığı da en önemli etkenlerindendir. Chester koltuk verdiği rahatlık sayesinde tercih nedenleri arasında stil sahibi tasarımı ile de yarışabiliyor. Chester koltuklar, bir koltuktan beklenen tüm özellikleri barındırması ve her şekle, her tarza dönüştürebilmesi ile kullanışlılığı ve tercih edilebilirliliğini arttırıyor.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here