- Reklam -

Koltuklar evlerin olmazsa olmazı dekorasyonların vazgeçilmezidir. Chesterfield kanepelerden İngiliz tarzına, divandan lawson tarzı kanepelere kadar farklı tasarımlarda birçok koltuk çeşidi mevcuttur. Koltuk çeşitlerinden zevkinize ve dekorasyonunuza uygun koltuk seçimi yaparken estetik ve dizayn kadar konfor da önemlidir. Peki yaşam kalitenizi arttırmak için hem şık hem de konforlu ne tür koltuklar tercih etmelisiniz? Sizler için derlediğim yazımda konforunuzdan taviz vermeyeceğiniz rahat bir yaşam alanı sunan koltukları araştırdım. Haydi hep beraber bakalım.

Rahat Tekli Koltuk : Dekorasyonda Koltuk Seçimi
Rahat Tekli Koltuk : Dekorasyonda Koltuk Seçimi

Lawson Tarzı Koltuklar ile Rahat Bir Yaşam Alanı

Lawson tarzı koltuklar konforun ön planda tutulduğu koltuk türlerindendir. Lawson tarzı koltuklar konforlu olmasının yanı sıra hijyen açısından da kolaylık sağlar. Sırt minderleri ve oturma minderlerinin kanepeden ayrı olması sebebiyle genellikle kılıfları çıkarılabilir ve yıkanabilir özelliktedir. Diğer kanepe modellerine göre daha yumuşak, kullanışlı ve konforlu olan Lawson tarzı koltuklar istenilen renk, desen ve ebatlarda üretilmektedir. Sizler de koltuklarınızda şıklık kadar konfor arayanlardansanız Lawson tarzı koltuklar ile rahat bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Lawson Tarzı Koltuk : Dekorasyonda Koltuk Seçimi
Lawson Tarzı Koltuk : Dekorasyonda Koltuk Seçimi

L Koltuklar: Köşe Takımları

Köşe takımlarını her ne kadar modern olarak algılasak da aslında her dekorasyona ve her zevke hitap edebilecek tasarımları mevcut. İster avagard olsun ister rüstik bir mimari olsun hemen hemen her tasarıma uygun renk, desen ve stillerde köşe takımları bulunmaktadır. L koltuklar yani köşe takımları alanlarınızı verimli kullanmanızı sağlarken aynı zamanda konforlu bir yaşam alanı da sunar. Konforlu köşe takımları için bu alanda alternatif seçenekler sunan IKEA’ ya uğrayabilirsiniz.

L Koltuk - Köşe Takımı | Dekorasyonda Koltuk Seçimi
L Koltuk – Köşe Takımı | Dekorasyonda Koltuk Seçimi

Puf Minderler

Eskiye dönüşün başlamasıyla birlikte yer minderleri modern bir görünüme kavuşarak tekrar odalarımızdaki yerini almaya başladı. Odada hem konforlu hem de bohem bir hava sunan puf minderlerle rahat bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Yer Minderi | Dekorasyonda Koltuk Seçimi
Yer Minderi | Dekorasyonda Koltuk Seçimi

Armut Koltuklar

Kafelerde sık sık rastladığımız armut koltuklar artık ev dekorasyonunda da tercih edilmeye başladı. Özellikle genç kitle tarafından modern, rahat, spor ve aynı zamanda şık olması sebebiyle dekorasyonda tercih edilir hale geldi. Fiyat olarak da diğer koltuk türlerine oranla çok daha uygun olan armut koltuklar ile kendinize şöyle rahat bir köşe oluşturun derim:)

Tüylü Armut Koltuk | Dekorasyonda Koltuk Seçimi
Tüylü Armut Koltuk | Dekorasyonda Koltuk Seçimi

En Uygun Fiyatlar Nerede?

Lawson tarzı ikili koltuklar IKEA’ da 1.500 TL ile 1.700 TL arasında, Doğtaş’ta 2.000 TL – 3.0000 TL arasında, Kelebek Mobilya’ da 2.000 TL-3.000 TL arasında değişmektedir. Köşe takımları ise; Enza Home’ da 2.000 TL – 3.0000 TL arasında, İstikbal’ de ise 5.0000 TL civarındadır. Bütçenize ve tarzınıza uygun modellerden seçim yaparak siz de evinizde rahat bir yaşam alanı oluşturmaya ne dersiniz? 🙂

L Koltuk - Köşe Takımı | Dekorasyonda Koltuk Seçimi
L Koltuk – Köşe Takımı | Dekorasyonda Koltuk Seçimi
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here