Ana Sayfa Dekorasyon Koridorlar için 6 Fikir

Koridorlar için 6 Fikir

411
0
- Reklam -

Giriş holü, kendi başına güzel bir alan olmayı hak ediyor

Bir giriş yolundan çok daha fazlası, bir evin görünümünü ve hissiyatını bir koridor belirleyebilir. Koridordan gelen aydınlatmalar sayesinde koridora komşu olan bütün odalar faydalanabilir.

Koridorlar genellikle dar olabilir ve bazen odak noktası olmayabilir, ancak önemli bir ilk izlenim yaratırlar ve evinizin tonunu belirlerler. Katmanlı aydınlatma efektleri mekana daima renk ve ışık  katacak ve göz çekmeye yardımcı olacaktır. Koridorun vücuttaki omurga gibi düşünün – bu, tüm ana odalara yol aldığı alan.

1. Duvarlarınıza Odaklanın

Aydınlatmayı seçerken alanı düşünün. Bir premium yaşam alanı ile, duvar lambaları son derece iyi görünür. Ayrı bir dimmer devresinde, bu şemaya dahil edilen downlighters (veya duvar lambaları), desenli duvar kağıdının ayrıntılarını seçer ve aynı zamanda aşağıdaki dolaptaki ilginç olan dekor malzemeleri öne çıkarır.

2. Koyu Renk Tonları Ekleme

Konsol veya çekmeceli masadaki bir çift masa lambası, yumuşak bir ortam parıltı ve hoş bir his sağlar. Göze hoş gelen bir araya getiren estetik için görünümü simetrik tutmaya çalışın.

3. Girişte Bir Karşılama Yeri Bulundurun

Koridor, bir girişi vurgulamak için mükemmel bir yerdir. Gözü yukarı doğru çeken göze çarpan bir tasarım tercih edin. Anahtarlar arıyorsanız, kendinize aynada son bir kontrol yapın ya da ayakkabınızı giymek için taburede gezinirken, yer aydınlatması bir koridor için idealdir.

4. Dar bir alan açın

Dar bir koridorunuz varsa, mini duvar lambaları veya tek bir sarkıt kullanarak gerçekten iyi görünür, ancak çok geniş bir yansıtıcı ile duvar ışıklarının alanın daha küçük görünmesini sağlayabilirsiniz. Duvar lambalarının, yürürken  çarpmaması için yeterince yüksek yerleştirildiğinden emin olun.

5. Mimari detaylardan yararlanın

Başarılı aydınlatma, koridorunuzun oranlarına ve ölçeğine bağlıdır. Geniş alanınız varsa, cesur olun ve sade bir görünüm oluşturmak için geniş ölçekli bir ışık veya küçük bir parça alana gidin. Yüksek tavanlardan yararlanın ve farklı seviyelerde ilgi yaratacakları için çeşitli sadeliğe sahip aydınlatma tasarımlarıyla deney yapın.

6. Işık sıralamasını karıştırın ve düzenleyin

Bir dizi ışık kaynağını birleştirmek, bir alana ilgi ve kişilik kazandırmanın harika bir yoludur. Bir kolye pratik, konsantre bir ışık verirken, küçük bir masa veya konsolda yerleştirilen lambalar yumuşak aydınlatma havuzları oluşturacak ve giriş hollerine davetkar bir sıcaklık getirecektir. Tavan düşükse, merdivenleri ve inişleri aydınlatmak için de ideal olan duvar lambalarını düşünün.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here