- Reklam -

Koridor dizaynı genellikle bir evin ilk izlenimidir. Bu nedenle ihmal edilmemelidir. Boyutu ne olursa olsun koridorunuzu düzenlemenin ve şık bir alan haline getirmenin birçok yolu vardır. Bu küçük ve dar alanları nasıl düzenlerim, koridorumu düzenlerken nelere dikkat etmeliyim? gibi sorular soruyorsanız cevabını tam da burada bulabilirsiniz.

Duvarlarınıza Sanatsal Bir Görünüm Katın

 

Koridorumu düzenlerken nelere dikkat etmeliyim sorusuna yanıt olarak işe duvarlardan başlamanızı öneririm. Giriş kapınız duvara bakıyorsa şayet; kendinizi ve misafirlerinizi yaratıcı duvar sanatı veya dekorasyonu ile memnun etmek sizin için harika bir fırsat. İster duvar kağıdı ile isterseniz evinizin diğer alanlarıyla uyum sağlayacak renklerde boya kombinasyonları ile dikkat çekici ve aynı zamanda şık bir tasarım sağlayabilirsiniz. Ya da giriş kapısının karşısında bir aynanın asılı olması da salon yolunun daha büyük görünmesini sağlayabilir. Resimlerin bir duvarı da oldukça ilginç ve çekici olabilir.

 

Renkler İç Tasarımda Oldukça Önemli Bir Etkiye Sahiptir

 

Koridorumu düzenlerken nelere dikkat etmeliyim sorusunun bir diğer cevabı ise uyumlu renk kombinasyonları oluşturmak. Renk, iç tasarımda önemli bir rol oynar. Duvar kaplamaları, mobilya ya da kilim seçimlerinde doğru ve uyumlu renk kombinasyonları ile koridorunuzda beklemediğiniz bir şıklık yaratabilirsiniz. Unutmayın ki misafirleriniz evinize geldiğinde ilk olarak koridorunuzdan geçecektir ve ilk izlenim çok önemlidir.

Küçük Raflar Kullanın

 

Koridorlar genellikle evin küçük ve yeterli alana sahip olmayan alanlarıdır bu yüzden süs eşyalarını, vazoları ve figürleri görüntülemek için yerleşik rafları kullanabilirsiniz. Ancak giriş kapısı ile dairenin geri kalanı arasında duvar ve boşluk yoksa, o zaman raf yerine duvar ve zemin süslemelerini tercih edebilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here