- Reklam -

Ailelerin bir arada olduğu, misafirlerin ağırlandığı, güzel yemekler eşliğinde derin muhabbetlerin edildiği yerdir yemek masaları. Bu nedenle yemek masası insanlar için önemli  mobilyalardandır. Küçülen mutfaklar ile birlikte artık yemek masaları salonlara hatta ayrı yemek odalarına taşınmak zorunda kaldı. Salon mobilyalarının olmazsa olmazı haline geldi. En iyi dekorasyon da kişinin yüzlerce tasarım arasında kendine en uygun gördüğü, kişinin zevkini yansıtan masaların seçimi ile olur. Alanınız çok küçük ve yemek masası ile sandalyelerini nasıl sığdırabilirim diye endişeye düşmeyin. Vereceğimiz öneriler ile çok dar alanlarda bile kolayca dekorasyon yapmanız mümkün olacaktır.

Yemek masası salon takımlarının bir parçasıdır.

Açık Renkleri Tercih Edin

Öncelikle yemek masası seçiminizde kesinlikle açık renkleri kullanmalısınız. Örneğin; beyaz masa ve krem renkli sandalyeleri tercih edebilirsiniz. Açık renkli mobilyalar alanınızı daha geniş ve ferah gösterecektir. Diğer önemli nokta aydınlatma seçiminiz. Yemek masanızın üzerine yansıtacağınız güçlü aydınlatma sayesinde mobilyanızın bulunduğu alan olduğundan geniş gözükecektir.

Açık renkli mobilyalar her zaman bulunduğu alanı daha geniş gösterir.

Masa Seçimi

Masa seçimini alanınızın ölçülerine göre yapmalısınız. Her ölçüde yemek masası bulabilir veya kendiniz yaptırabilirsiniz. Ama yaptırma işlemi daha maliyetli bir seçim olmasından kaynaklı, ölçülerinize göre hazır olanlardan almanız karlı bir seçim olabilir. Kalabalık bir aile ya da çok fazla misafir ağırlayan biriyseniz ve büyük masalara ihtiyaç duyuyorsanız küçük alanınız için sakın büyük masaları tercih etmeyin. Onun yerine kişi sayısına göre genişleyen, açılır-kapanır masaları tercih edin. Örneğin; 4 kişilik bir aile iseniz 4 kişilik bir masa alıp, açıldığında 8 kişilik olan bir masa tercih edebilirsiniz.

Açılır-kapanır masalar sayesinden alandan çok fazla kar edersiniz.

Evinizde yemek masası bile koyacak yer bulamıyorsanız üzülmeyin. Bu derece küçük evler için tasarlanmış sehpa masalar imdadınıza koşacaktır. Orta sehpa olarak kullandığınız sehpanız aslında yemek masanız olabilir. Kapalı hali ile orta sehpa olarak kullanılırken, açık hali ile yemek masası olarak kullanabilirsiniz. Sandalye olarak da açılır-kapanır sandalyeler ile yemek masanız kapalı iken sandalyelerinizi de kapatıp saklayabilirsiniz. Küçük alanlar için bu pratik ve bir çok işlevi olan mobilyalar, hem kurtarıcı bir ürün iken hem de dekorasyon için en doğru ürün seçimidir.

Hem orta sehpa hem de yemek masası olarak kullanabileceğiniz bir tasarım.

Sandalye Seçimi

Dar alanların, yemek masası sandalyelerinin seçiminde, kollu sandalye asla seçilmemelidir. Hem masa etrafına dizmeniz zor olacakken, hem de masanızın olduğu alanı daha da darlaştıracaktır. Bu gibi çok dar alanlar için önerimiz, bank sandalye tercihinde bulunmanız. Bank sandalye sağladığı konforla birlikte, alandan oldukça kar etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca açılır kapanır sandalyeler ya da tabure tarzında tasarlanan sandalyeler de küçük alanlar için doğru tercihtir.

Bank saldalye ile alandan tasarruf ederken dekoratif bir hava yaratırsınız.

 

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here