- Reklam -

Havaların ısınması ile birlikte kendimizi sokağa atmaya başladık. Dışarı da güneşli ve sıcak bir hava varken eve kapanmak insanın psikolojisinde de etkiler yaratıyor. Ama bazen de evden dışarı çıkmayı istemediğimiz, üşendiğimiz anlar oluyor. Bu gibi durumlarda da o güzel havayı kaçırmamak için imdadımıza balkonlar yetişiyor. Küçükte olsa hem evde olup hem de sokakta olma hissini bir arada yaşama fırsatı sunuyor balkonlar. “Küçük balkonumu nasıl dekore ederim” diye düşünüyorsanız doğru sayfadasınız. Küçük balkon dekorasyonu fikirlerini sizler için araştırdık.

Küçük alanlarda küçük mobilyalar kullanın.

Evlerdeki balkonlar oldukça küçük ve dar ise genellikle kombi ve fazla eşyaların saklandığı alan olarak kullanılır. Eskilerde ise genellikle annelerimizin çiçek yetiştirdiği ve beyaz plastik taburelerin konulduğu balkon olarak kullanılırdı. Vereceğimiz fikirler ile çok dar bir alan olsa da bu alanları keyifli mekanlar haline dönüştürebileceksiniz.

Keyifli Köşeler Oluşturun

İki kişinin zor sığdığı kadar dar bir balkonunuz varsa 1 sandalye ve bir küçük sehpa ile balkonunuzu dekore edebilirsiniz. Köşeye koyacağınız açılır kapanır sandalye ve yanına mini sehpa hem alanı kullanmanıza yarayacak hem de hareket etmenizi darlaştırmayacaktır. Balkon demirlerine asacağınız çiçeklerde de balkonunuza renk katabilirsiniz.

Tek kişilik dinlenme alanları yaratın.

 

Masaların Ayaklarını Atın

İstenilen küçüklükte masa buldunuz diyelim ama masa ayakları yüzünden sandalyelerinizi balkona sığdıramıyorsunuz, buna en güzel çözüm balkon demirlerine asılan masalar. Bu masalar ayakları olmadan sadece kancalar dile balkon demirlerine tutturularak sandalyeleriniz için alan açılmasını sağlar. Küçük balkon dekorasyonu için tasarlanan mükemmel ürünlerdendir.

Balkon demirlerine asılan masalar ile alandan tasarruf edin.

Köşe Koltuğu

Küçük balkonlarda en güzel tasarımlardan biri de köşe koltuklarıdır. Balkon köşesine konulan koltuk ve etrafa koyacağınız çeşitli çiçek ve bitkiler ile mükemmel dinlenme alanları oluşturabilirsiniz. İsteğinize bağlı olarak açılır-kapını sehpa ve sandalye ile de birkaç kişi keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Köşe takımları ile dinlenme alanları oluşturun.

Renkli Banklar

Banklar hem alandan kazanmanızı sağlarken hem de dekorasyonu zenginleştirmek için kullanılan en güzel ürünlerden biridir. Özellikle küçük balkon dekorasyonu için tasarlanan banklar ile balkonunuza eşsiz bir hava katabilirsiniz.

Renkli banklar ile balkonunuzu renklendirin.

Balkon Şezlongları

Balkonlarda sandalyelerde oturmak değil de ayaklarınızı uzatarak dinlenmek isteyenlerdenseniz, bu tasarımlar tam size göre. Küçük balkon dekorasyonu şezlongları ile modern dinlenme alanları yaratırken farklı dekorasyonlu balkonlara da sahip olabilirsiniz.

Balkon şezlongları ile rahatlığı yaşayın.

Eğlenceli ve Dekoratif Salıncak

Balkon salıncağı denildiğinde büyük  salıncaklar akıllara gelse de küçük balkon dekorasyonu için tasarlanan farklı tasarımlı salıncaklar ile balkonlarınızı dekore edebilirsiniz. Tek bir salıncak ve çeşitli aksesuarlar ile balkonlarınızı eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Salıncak ile balkonlarınızı eğlenceli mekanlara dönüştürün.
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here