- Reklam -

Çocuğunuzun küçük bir odası mı var? O halde onu dekore ederken dekorasyon önerilerini göz önünde bulundurmalı, odada işlevsel ve yerden tasarruf edebileceğiniz ürünler kullanmalı, çocuğunuz için odada maksimum kullanım alanı yaratmalısınız. Altında depolama alanı olan bir yatak, köşeleri değerlendirebileceğiniz bir gardırop, büyük boy bir kitaplık yerine raflar, geniş bir çalışma masası yerine ince ve uzun bir masa ve mekanda açık renkler kullanarak çocuğunuzun küçük odasını daha kullanışlı bir alana dönüştürebilirsiniz. İşte küçük çocuk odaları için dekorasyon önerileri…

1) İşlevsel Ürünler Kullanın 

kucuk-cocuk-odasi-dekorasyonu-5

Dekorasyonunu yapacağınız oda küçükse, öncelikle o odaya ve odayı kullanacak kişinin ihtiyaçlarına uygun işlevsel ürünler kullanmalısınız. Oyuncakları için çekmeceli ya da sandıklı bir yatak tercih edebilirsiniz. Duvara monte açılır kapanır bir çalışma masası da küçük bir çocuk odası için iyi bir seçim olabilir. Küçük çocuk odası dekorasyonu için bir diğer önerimiz de aynı alanda iki farklı ürünü kullanmak. Altı çalışma masası ve üstü yataktan oluşan bir mobilya, küçük odalarda yerden tasarruf etmenizi sağlayacak.

2) Raflar Kullanın

kucuk-cocuk-odasi-dekorasyonu-4

Çocuk odaları sadece bir yatak odası değil, aynı zamanda birer çalışma odasıdır. Bu durumda çocuğunuzun odasında kitap ve defterlerini koyabileceği bir kitaplığa ihtiyacı olacak. Kitaplık almak yerine duvara raflar asabilir, yerden de tasarruf sağlayabilirsiniz.

3) Köşeleri Değerlendirin 

kucuk-cocuk-odasi-dekorasyonu

Küçük mekanlarda köşeleri değerlendirmek oldukça önemli. Köşeli bir gardırop, köşeli bir çalışma masası gibi seçimler ile küçük çocuk odası dekorasyonunda hem şık bir görünüm yaratacak hem de yerden tasarruf edeceksiniz.

4) Doğru Renkleri Kullanın

kucuk-cocuk-odasi-dekorasyonu-3

Çocuğunuz için elinizde küçük bir oda varsa, o halde renk seçiminde doğru renkleri tercih etmelisiniz. Beyaz, su yeşili, açık pembe, açık mavi gibi gözü yormayan soft renkler, küçük mekanlarda daha ferah ve iç açıcı bir görünüm yaratacak.

5) Seveceği Alanlar Yaratın 

kucuk-cocuk-odasi-dekorasyonu-2

Odası küçük de olsa, oyun oynamak ya da tek başına vakit geçirmek isteyeceği, seveceği alanlar yaratmayı ihmal etmeyin. Odasında küçük bir çadır, ona kendisini oyun alanında hissettirecek. Akşamları bu çadırın içinde kitap okumak ya da Pazar sabahı bu çadırda piknik yapmak çok hoşuna gidecek.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here