- Reklam -

Büyük evler neredeyse tarih olacak. Yükselen binalar içine sıkışıp kalmış dairelerde oturuyor artık birçoğumuz. Büyük evler için birbirinden farklı ve güzel dekorasyon seçenekleri var ise artık küçük evler için de pek çok alternatif mümkün. Şayet küçük bir eve sahipseniz dekorasyonunuza karar vermeden önce mutlaka evinizin mimari özelliklerini göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Mesela çok beğendiğiniz mobilyaların ebatları büyükse odalarınıza sığdırmaya çalışmayın bu görüntü sıkış tıkış boğucu bir hava yaratacaktır ve bu durum da zamanla mobilyalarınızdan ve evinizden soğumanızı sağlayacaktır. İşte tam da bu noktada küçük evler için dekorasyon fikirleri ile karşınızdayım. Evinizin modeline uygun tasarıma sahip eşyalar hakkında tüyo almak için yazıma bir göz atın.

Küçük Alanlar İçin Dekorasyon Fikirleri
Küçük Alanlar İçin Dekorasyon Fikirleri

Mutlaka Fonksiyonel Mobilyalar Kullanın

Son zamanlarda mobilyalar oldukça fonksiyonel bir şekilde üretilmeye başlandı. İşlevsel orta sehpalardan tutun yemek masalarına kadar, katlanabilir yataklardan çalışma masalarına varana kadar birçok üründe fonksiyonel kullanım arttı. Eğer kutu gibi bir eve sahipseniz küçük evler için dekorasyon fikirlerinde sıkıştırılmış, katlanabilir portatif mobilyaları mutlaka değerlendirmenizi öneririm.

Küçük Alanlar İçin Fonksiyonel Mobilyalar
Küçük Alanlar İçin Fonksiyonel Mobilyalar

Küçük Evler İçin Dekorasyon Fikirleri: Açık Renkleri Tercih Edin

Açık renklerin alanı geniş göstermek gibi sihirli bir etkisi vardır. Bu sebeple kutu evleri dekore ederken mutlaka açık renkleri tercih etmeye özen gösterin. Dekorasyonu canlı tutmak için ise ufak renk oyunları yapabilirsiniz. Yani odanızın genelinde açık renkler hakim olsun ancak aralara canlı renkler serpiştirin. Bu bir aksesuar alabilir, koltuklarınız için kırlent olabilir ya da halınız olabilir. Bununla birlikte evinizde aynalara yer verebilirsiniz. Aynaları, avizenizden ya da pencerenizden ışığı yansıtacak şekilde konumlandırabilirsiniz.

Küçük Evlerde Açık Renk Kullanımı
Küçük Evlerde Açık Renk Kullanımı

Koltuk Seçimi Oldukça Önemli

Küçük evler için dekorasyon fikirlerinde koltuk seçimi çok etkili ve önemli bir faktördür. Küçük alanlar için koltuk seçimi yaparken L tipi kanepeleri tercih etmenizde fayda var. Oturma odanızın boyutuna uygun L tipi koltuk seçerseniz alandan tasarruf etmiş olursunuz. Eğer bir koltuk takımı almak istiyorsanız da mutlaka küçük ebatlarda olmasına özen göstermelisiniz. Aksi takdirde odanız sıkış tıkış, havasız ve dar görünecektir. Aileniz ve misafirleriniz için ferah alanlar yaratın.

Küçük Alanlar İçin L Koltuk Seçimi
Küçük Alanlar İçin L Koltuk Seçimi
- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here