- Reklam -

Yaygınlaşan nüfus ile popülaritesi artan metropol şehirlerde  geniş ve ekonomik evler  bulmak oldukça  zorlaştı. Bu yüzden daha ufak evler  daha ekonomik olacaktır. Evinizin boyutunun küçük olduğu için artık üzülmeyin. Şimdi size vereceğimiz  10 harika fikir ile küçük ve tatlı evinizi lüks ve bir o kadar İsviçre çakısı gibi yaşam alanı sahip olacaksınız. Birbirinden güzel estetik tasarımlar ile size sunacağımız bu fikirler hem ufkunuzu hem de evinizi alanını açacak. Hadi o zaman kolları sıvayalım…

1-Katlanabilir Mobilya Seçimleri

Katlanabilir  mobilyalar evinizin büyük bir kısmını kaplayacak  olan eşyalarınızı tek bir çatı altında  toplamak size ferah bir  ev havası verecek. Bu tarz bir  mobilyalar  tasarım ve dizayn  açısından oldukça güçlü oldukları için  diğer büyük eşyalarına  yer kalmasını sağlamaktadır.

2-Kenarlara  Led İle Aydınlatmalar…

Led ışıklı aydınlatmalar  doğru renkler kullanıldığında evinizin atmosferi ve tasarımı olumlu bir şekilde değişecektir. Peki, bunun küçük evler için faydası ne? diye sorarsanız. Şöyle  söyleyebiliriz ki evinizdeki kenar hatları daha belirgin hale getirmek ve  bu aydınlatmaları spot aydınlatmalar ile desteklendiğinde gölgelerin azalacağından dolayı evinizin küçük boyutunu bir nebze  gizlemiş olacaktır.

3-Banyolarda Ahşap Kaplamaların kullanılması…

Banyolarda ahşap  dekor kullanılması  tasarımsal olarak  çok iyi bir pozitif faktör oluşturmaktadır. Ahşap, yukarıdaki görselde ki gibi spot aydınlatmayla desteklenirse küçük banyonuz  harika görünüm sahip olabilir.

4-Odayla Mutfağı Birleştirin.

Mutfağı salona ve ya bir odaya katmak hem alan olarak ferahlamış olacaktır. Aynı zamanda, amerikan mutfak tarzı ile  evinize yeni bir tarz yaratma olanağı bulacaksınız. Solonun  genişlemesi ve mutfakta ki  genişliğin artması ile  evinizin genişliği daha da ön plana çıkacak bu sayede ise  küçük olan eviniz heybetli bir görünüme sahip olacak.

5-Açık Renk Ve Ayna,Tablo Gibi  Faktörler…

Ufak odalar  da  beyaz tonlu ve ya açık renkli duvar  boyalar kullanmak odanın atmosferini değiştirecek ve  aydınlama konusunda büyük derecede  değişiklik olacaktır. Ufak odalar da  ayna ve  yine bahsettiğimiz gibi  açık tonlu görsel tabloların kullanımı odanızın büyüklük konusunda  olum yönde etkileyeceğine eminiz.

Sizde eğer ufak  boyutlu bir ev sahibi iseniz  bahsettiğimiz  bu önerilere uygulayarak eviniz tasarımını ve büyüklüğünü değiştire bilirsiniz.

- Reklam -

1 Yorum

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here