- Reklam -

Kadınlar için mutfak dekorasyonu, mutfaktaki kullanım alanı oldukça önemlidir. Eğer küçük bir mutfağınız varsa, onu en doğru şekilde kullanmak ve maksimum kullanım alanı yaratmak için küçük mutfaklar için dekorasyon önerilerimize göz atabilirsiniz.

1) İnce Uzun Bir Masa Tercih Edin 

kucuk-mutfaklar-icin-dekorasyon-onerileri

Küçük ya da dar bir mutfağınız varsa, mutfak masası seçiminde geniş bir mutfak yerine, ince ve uzun; mümkünse duvara monte edilen masalardan tercih ederek yerden tasarruf edin ve mutfakta kendinize daha geniş bir kullanım alanı yaratın.

2) Dolap İçi Çözümlerden Yararlanın 

kucuk-mutfaklar-icin-dekorasyon-onerileri-2

Dolap ve çekmece içinde işlevsel ve fonksiyonel ürünler kullanarak, küçük mutfağınızda maksimum alan yaratabilirsiniz. Çekmecede fazladan bölme alanı yaratan ürünler ya da dolap içinde ekstra raf seçeneği sunan ürünleri tercih ederek mutfağınızda fazladan kullanım alanı yaratabilirsiniz.

3) Koyu Renkler Yerine Açık Renkleri Tercih Edin 

kucuk-mutfaklar-icin-dekorasyon-onerileri-3

Evin diğer alanlarında olduğu gibi, mekan olarak küçük ya da dar bir mutfağa sahipseniz mutfak dolabı ya da mutfak duvarlarında tercihinizi açık renklerden yana kullanın. Koyu renkler, hem mekanın daha dar hem de boğucu görünmesine neden olabilir. Canlı renkleri ya da koyu renkleri daha küçük detaylarda kullanabilirsiniz. Mutfak perdeleri, halıları ya da tezgah üstü aksesuarlar için koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Ama yine de açık renkli ve soft tonların mutfağınızı daha ferah ve geniş göstereceğini unutmayın.

4) Tezgah Üstünü Çok Doldurmayın 

kucuk-mutfaklar-icin-dekorasyon-onerileri-4

Kahve makinesi, tost makinesi, ekmek kızartma makinesi, çay makinesi derken tezgah üstleri çoğu zaman kalabalık oluyor ve küçük mutfaklarda  yemek hazırlarken tezgah üstü için yeterli alan olmayabiliyor. Ayrıca küçük mutfaklarda kalabalık bir görünüm, mekanın daha küçük görünmesine neden olacaktır.

5) Mutfak Duvarlarını İyi Değerlendirin 

kucuk-mutfaklar-icin-dekorasyon-onerileri-5

Küçük bir mutfağınız varsa, duvar dekorasyonunu da iyi değerlendirerek daha fazla kullanım alanı oluşturabilirsiniz. Duvarlarda kullanacağınız raflar ile baharatları kullanabileceğiniz bir alan yaratabilirsiniz. Mutfak aksesuarlarını tezgah üstü yerine duvar raflarına koyarak da hem daha şık bir görünüm hem de fazladan kullanım alanı yaratabilirsiniz. Ayrıca duvarlara monte edeceğiniz askı bölmelerini; bardakları, tencereleri, kupaları ve mutfak gereçlerinizi asarak değerlendirebilirsiniz.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here