- Reklam -

Küçük bir banyonuz varsa, onu daha iyi kullanabileceğiniz dekorasyon çözümleri ve tasarım fikirleri ile daha kullanışlı ve şık bir banyoya sahip olabilirsiniz. İşte küçük ve kullanışlı banyolar için 8 öneri…

1)Banyo Duvarlarında Raf Kullanın 

kucuk-banyolar-icin-cozum-onerileri

Küçük bir banyonuz varsa, dekoratif bir çözüm olarak banyo duvarlarında raflar kullanabilirsiniz. Sabunlar, diş fırçalık, banyo aksesuarları, el havluları ve banyoda kullanılan hasır sepetler için siz de klozet üstünü raf olarak değerlendirebilirsiniz.

2) Ayna Kullanın 

kucuk-banyolar-icin-cozum-onerileri-2

Küçük bir banyonuz varsa, geniş bir ayna kullanarak banyoda daha ferah ve geniş bir hava yaratabilirsiniz. Küçük ve kullanışlı banyolara baktığımızda, büyük aynaların kullanıldığını sıkça görüyoruz. Banyoda şık bir görünüm yaratan aynayı, banyo dolabı kapağı olarak kullanarak da küçük banyonuzda daha fazla kullanım alanı oluşturabilirsiniz.

3) Köşeleri Değerlendirin 

kucuk-banyolar-icin-cozum-onerileri-3

Büyük bir küvet ya da uzun bir duş alanı yerine küçük banyolarda köşe duşakabinleri öneriyoruz. Böylece köşe kabin ile hem yerden tasarruf sağlar, hem de tamamen cam kabin kapakları ile banyoda ferah ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

4) Asma Klozet Kullanın 

kucuk-banyolar-icin-cozum-onerileri-4

Küçük banyolar için fazladan kullanım alanı yaratan asma klozetler, duvara asıldığından size 7 ile 10 cm kar sağlar ki bu rakamlar küçük banyolar için önemli bir farktır.

5) Dolap Çözümlerinden Yararlanın

kucuk-banyolar-icin-cozum-onerileri-5

Banyonuzda şık bir görünüm yaratmak ve fazladan kullanım alanı sağlamak için banyo dolap çözümlerinden yararlanabilirsiniz. Lavabo altı ve lavabo yanı dolap çözümleri ile kullanışlı ve şık bir banyo dekorasyonu yaratabilirsiniz.

6) Lavabo Dolabı Kullanın

kucuk-banyolar-icin-cozum-onerileri-6

Klasik bir lavabo yerine hem daha şık ve lüks bir görünüm sağlayan hem de küçük banyolarda fazladan depolama alanı yaratan lavabo dolaplarını tercih edebilirsiniz. Evinizde kullandığınız ahşap bir dolabı da dilerseniz lavabo dolabına dönüştürebilirsiniz.

7) Açık Renkleri Tercin Edin 

kucuk-banyolar-icin-cozum-onerileri-7

Küçük bir banyonuz varsa, mekanı daha ferah ve geniş gösterecek açık renkleri tercih edin. Koyu renkler, banyonuzun daha küçük ve sıkışık görünmesine neden olabilir.

8) Duşta Gömme Raflar

kucuk-banyolar-icin-cozum-onerileri-8

Son dönemde oldukça moda olan duşakabin içerisinde yer alan fayansları gömme raflara dönüştürme, hem fazladan kullanım alanı yaratıyor hem de banyonuzda şık bir görünüm sağlıyor.

- Reklam -

Yorum Bırak...

Please enter your comment!
Please enter your name here